Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
ASKON Konya’dan fidan dikimine tam destek

ASKON Konya’dan fidan dikimine tam destek

ASKON Konya Şube yönetimi Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 11 milyon fidanın toprakla buluşmasını kapsayan “rekor fidan dikimi” etkinliğine tam kadro destek olacaklarını açıkladı

28 Ağustos 2019 - 16:13

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 1 Kasım saat 11.11'de planlanan "rekor fidan dikimi" etkinliğinde 1 milyon kişinin 2023 farklı lokasyonda 11 milyon fidanı toprakla buluşturulması hedefleniyor. Bu kapsamda ASKON Konya Şubesi de, fidan dikiminde tam kadro yer alıp, projeye destek verecek.

Tanım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından ‘Daha Yeşil Bir Türkiye İçin’ sloganı ile başlatılan kampanya, 11 Kasım’da gerçekleştirilecek. Projeyle son dönemlerde artan orman yangınları nedeniyle hasar gören ormanlardaki ağaçların telafisi de amaçlanıyor.

Bu kapsamda ASKON Konya Şubesi de ASKON Genel Merkezi ile birlikte çalışmada yerini alacak. ASKON geçmişte de Gezi Olayları akabinde 400 bin fidanı toprakla buluşturarak önemli bir çalışmaya imza atmıştı.

GEZİ OLAYLARI SONRASI 400 BİN FİDAN ÇALIŞMASI OLMUŞTU

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, “Tarım ve Orman Bakanlığı güzel bir kampanya başlattı. 11 milyon ağaç bu kampanya kapsamında toprakla buluşturulacak. Biz de ASKON Konya Şubesi olarak her türlü desteği vereceğiz. Peygamber Efendimiz, ‘Kıyametin koptuğunu görseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ buyuruyor. Biz de hem dini hassasiyetlerimiz hem de doğaya olan sevgimiz neticesinde böyle bir kampanyadan uzak kalmamalıyız. Böylesine güzel bir projeye Genel Merkezimiz ve ASKON Konya Şubesi olarak tam kadro destek vereceğiz. Gezi olayları akabinde de ASKON olarak 400 bin fidan projesinde elimizi taşın altına koymuş, ‘daha yeşil bir Türkiye’nin oluşmasına katkı sunmuştuk. Cennet vatanımızı yem yeşil bir hale getirmek geleceğe bırakacağımız en büyük miras olacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vak'a sayısı artmaya başladı
Vak'a sayısı artmaya başladı
İhracatta Cumhuriyet rekoru!
İhracatta Cumhuriyet rekoru!