Reklam
  • Reklam
Karabacak: “Alışverişleri esnafdan yapalım”

Karabacak: “Alışverişleri esnafdan yapalım”

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların bayram alışverişlerini esnaftan yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

28 Mayıs 2019 - 16:07

Karabacak, “Vatandaşlarımız alışverişlerini yerel esnafımızdan yaparak hem esnaf ve sanatkârlarımızın ayakta kalmasına yardımcı olurlar hem de şehrimizin parası Konya’mızda kalmış olur” dedi.

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi çarşı pazarlarda da hareketlilikler gözlenmeye başladı.

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak da bayram öncesi yaptığı açıklamada, “Ramazan Bayramı'na sayılı günler kaldı. Vatandaşlarımız bayram alışverişine başladı ve Konyalı hemşerilerimizden tek isteğimiz yerel esnafımıza sahip çıksınlar. Şayet Konyalı vatandaşlarımız yerel esnafımızdan alışveriş yaparlarsa şehrimizin parası yine şehrimizde kalacak. Ulusal firmalardan alışveriş yapılırsa maalesef ilimizin parası şehir dışına çıkmış olacak. İlimizde gün geçtikçe çoğalan ulusal marketler ve zincir mağazalar mahalle içlerine kadar girdi ve büyük marketler sadece sektörümüzü etkilemiyor, onlarca mesleği ve esnaflarımızı etkiliyor. Halkımız, yerel esnafımızdan alışveriş yaparak yerel esnafımızın ayakta kalmasına yardımcı olacak ve böylelikle ulusal marketlerin çoğalması da bir nebze engellenmiş olacak" ifadelerini kullandı.

“HEM ESNAFIMIZ HEM DE KONYA KAZANSIN”

Yerel esnaftan alışveriş yapıldığı takdirde hem Konya ekonomisinin hem de esnaf ve sanatkârın kazanacağına dikkat çeken Başkan Karabacak, "KONESOB olarak Konyalı vatandaşlarımıza özellikle giyim, ayakkabı, aksesuar, kozmetik ve benzeri alışverişini esnaflarımızın işletmelerinden yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Fiyat konusunda bir farklılık olmadığını görecekler. Vatandaşlarımız bayram şekerini, çikolatasını, meşrubatını, kolonyasını ve tüm ihtiyaçlarını mahalle veya çarşı esnaflarımızdan yaparak esnafımızı sevindirsin ve onlara bayram sevinci yaşatsın. Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak hem esnafımız kazansın hem Konya kazansın" diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor ateş çemberinden çıkamadı 1-3
Konyaspor ateş çemberinden çıkamadı 1-3
Artış eğilimi yavaşladı
Artış eğilimi yavaşladı