Reklam
  • Reklam
Konya Frankfurt uçuşları 4 Temmuz da başlıyor

Konya Frankfurt uçuşları 4 Temmuz da başlıyor

KONAD Başkanı Sait Özcan’ın girişimi ile Avrupa’nın en büyük hava limanlarından biri olan Frankfurt Havalimanı direk seferler ile Konya’ya bağlandı. Frankfurt-Konya  arasındaki uçuşlar haftada bir kez olacak.

29 Haziran 2020 - 15:29 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 15:38

Coğrafi anlamda Türkiye’nin en büyük ili olan Konya dünyanın en önemli hava ulaşım kapısı  Frankfurt’a artık sadece 3,5 saat uzaklıkta. Daha doğrusu Frankfurt Konya’ya, Konya da Frankfurt’a yaklaştı. Kalitesi ile bütün dünyanın hayranlıkla izlediği  THY en modern filosu ile artık Frankfurt’tan Konya’ya direk uçacak.

KONAD Başkanı Sait Özcan THY’nin Konya’ya direk sefer koyması konusunda uzunca bir dönem bir çalışma yürüttüğünü ve bu alanda ortaya koyduğu çaba ve girişimlerine THY Frankfurt yetkilileri tarafından gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirterek, “Milli havayolumuz THY’nın Frankfurt  Sorumlusu Ensar Karabulut Bey’e özellikle teşekkür ediyorum. Kendisi havacılığı bildiği kadar gelen tekliflerin ve konuya hakim insanların anlattıklarını da çok iyi kavrayan idealist bir arkadaşımız. Bugün bana ulaşan haberde ilk uçuşun 4 Temmuz 2020 tarihinde saat 14.15 de start alacağı haber verildi “ şeklinde konuşarak THY’nin yeni planlamasından memnun olduğunu belirtti.

Konya seferlerinin Frankfurt’tan başlaması konusunda giderek büyüyen bir ihtiyacın olduğunu, Alman İşadamlarının Konya’lı sanayi tedarikçileri, üreticiler, sanayiciler, ihracaatçı ve turizmciler ile daha yakından buluşabilmesi ve bölgenin dışarıya yapacağı ihracaatın artması da THY’nin hava ulaşımını direkt olarak sağlamasının önemli olduğunu belirten KONAD Başkanı Sait Özcan, “Frankfurt Almanya’da Johann Wolfgang Goethe ile özdeşleşen bir şehirdir. Konya ise Selçuklu kadim kenti ve Gönül Elçisi Mevlana diyarı önemli bir şehir, dünyada eşi olmayan bir sevgi merkezidir. THY’nin direk uçuşları çok çeşitli alanlarda başta ticaret, seyahat ve turizm olmak üzere uluslararası ilişkilere de katkı sağlayacaktır“ şeklinde konuştu.

KONAD Başkanı Sait Özcan, “Konya uçuşları değerli dostum Mehmet Kocagöl’ün memleketi Aksaray ve yine değerli dostum Hakan İnoğlu’nun memleketi Karaman için de yeni bir dinamizm olacaktır. Sevincimizi bölgelerini başarı ile temsil eden bu iki değerli arkadaşım ile de paylaşıyorum“ şeklinde açıklamalarda bulunarak başta Konyalılar olmak üzere iç Anadolu’da ikamet eden Avrupa Türkü vatandaşlarımıza THY’nin  direkt Konya uçuşları hayırlı olsun diyorum“ dedi.

 


 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaca
Karaca "Ekonomik ve sosyal sorunlara çare olacağız"
Yeni sezon hazırlıkları başladı
Yeni sezon hazırlıkları başladı