Reklam
  • Reklam
NEÜ 5 Bin mezun verdi

NEÜ 5 Bin mezun verdi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezunlarını verdi.

15 Temmuz 2019 - 16:06

Bu yıl içerisinde yaklaşık 5 bin öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, mezun olan öğrencilerine hayatlarında başarılar diledi. Zorlu, mezun öğrencileriyle de yakından ilgilendiklerini ve onların her konuda yanlarında olmaya gayret ettiklerini belirtti.

2012 yılından beri yaklaşık 25 bin öğrenci mezun ettiklerini söyleyen Rektör Zorlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi mezunu gençlerin; ülkemizin her alanında çok değerli katkılar sunacaklarına inandığını belirtti.

Bu sene mezun olan gençlere başarı dileklerini yineleyen NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, gençlere her daim kendilerini geliştirmeleri ve yaşam boyu öğrenmeye açık olmaları konusunda tavsiyede bulundu.

Zorlu; “Okul bitip de iş hayatına başladığınızda vicdanın, ahlak ve merhametin en önemlisi de adaletin hâkim olduğu bir çalışma biçimine sahip olmanız ve öyle bir dünya inşa edene kadar çalışmanız gerekliliğini hatırlatmak istiyorum. Hem kendi geleceğiniz için hem de yeni nesiller için, sizlerin başarı sayılarınızı artıracağınıza, zaferlerinizin çerçevesini genişleteceğinize, ülkemizi daha iyi noktalara getireceğinize gönülden inanıyorum” dedi.

Hedefimiz İşinin Ehli Mezunlar Yetiştirmek

Rektör Zorlu yaptığı açıklamada, Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak özel sektörle yürüttükleri iş birliklerine de değindi.

Sanayi kuruluşları ile yaptıkları istişare ve değerlendirmelerin neticesinde daha nitelikli, işinin ehli mezunlar yetiştirebilmek için mühendislik fakültelerinin müfredatında değişiklikler yaptıklarını aktaran Zorlu, “Gelişen teknolojiyle paralel olarak sürekli kendini yenileyen sanayi sektörüyle yürüttüğümüz iş birliği çalışmalarımızın odağında mühendis kadrolarımızın yeni gelişmelere adapte olması ve yeteneklerinin artırılması bulunuyor. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda mühendislik fakültelerimizin müfredatını güncelleyerek iş yaşamına atıldıklarında güncel uygulamalara hakim ve uzman bir mezun profili meydana getirmeye gayret ediyoruz. Bir taraftan da özel sektörün mühendis kadrolarının daha nitelikli hale gelmesini desteklemek amacı ile yüksek lisans ve doktora programlarımızı açtık. Şimdilik bu programlarımıza Ar-Ge, üretim ve imalat sektörü çalışanları katılabiliyor. Özel sektörle yürüttüğümüz çalışmaların yelpazesini genişleterek sanayi sektöründe olduğu gibi farklı sektörlere yönelik müfredat güncellemelerimizi sürdürecek ve yine farklı alanlarda özel sektör çalışanlarına yönelik lisans üstü eğitim programlarımızı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Test sayısı artıyor!
Test sayısı artıyor!
Rus işadamlarıyla online toplantı
Rus işadamlarıyla online toplantı