Reklam
  • Reklam
Niğde’deki KGK’nın toplantısı muhteşem finalle sona erdi

Niğde'deki KGK'nın toplantısı muhteşem finalle sona erdi

Medyanın kalbi Niğde'de attı...55 ilden gazeteci Niğde'nin misafiri oldu..

08 Şubat 2020 - 23:55 - Güncelleme: 09 Şubat 2020 - 00:02

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Niğde İl Temsilciliği Atatürk'ün Niğde'ye gelişinin 86. Yılı kutlamaları kapsamında 2 gündür 55 ilden gelen gazetecilerin katılımıyla  düzelenen etkinlikler  Niğde'nin Enleri Ödül töreniyle son buldu.
Plaket törenin de konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde’nin enleri programına katılmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Şimşek, ödül alanları  ve programı organize edenleri tebrik etti.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise, “Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Uluslararası bir yapı ve bütün Türkiye de olduğu gibi bütün dünyada örgütlenme biçimine ve hakkına sahiptir. Mart ayından sonra yurtdışı temsilcilerimizi atamaya başlayacağız” dedi.
Dim, “Misyonumuz çok farklı. Gazetecilik meslek örgütü olmanın yanı sıra ülkemizi kamu diplomasisine destek veren bir yapıyız. İçinde bulunduğumuz coğrafyanın risk ve tehlikelerini ortaya koyduğumuz zaman tabi ki lobi faaliyetine ne kadar ihtiyacımızın olduğunu sizler takdir edersiniz. Bu noktada Küresel Gazeteciler Konseyi’nin farklı bir misyonu vardır” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından, yılın başarılı yönetici ve eğitim alanında başarı gösteren 11 kişiye  plaket verildi.

Grand otelde düzenlenen programa, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek,  Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Ömer Fethi Gürer, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Bor Belediye Başkanı Serkan Baran,  İl Jandarma Komutanı. Jandarma Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör yardımcısı Pror.Dr. İlyas Gökhan, Saban Gazetesi Haber Koordinatörü Şaban Arslan, Bengü Türk Tv sunucusu Neşe Berberoğlu ve Küresel Gazeteciler Konseyi’nin 55 il temsilcisi katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı artıyor
Ağır hasta sayısı artıyor
Altay'dan 10 Bin Tablet Müjdesi
Altay'dan 10 Bin Tablet Müjdesi