Reklam
  • Reklam
Özçelik: Bugün aziz milletimizin yeniden şahlanışıdır

Özçelik: Bugün aziz milletimizin yeniden şahlanışıdır

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

22 Nisan 2019 - 13:28

Özçelik mesajında şu görüşlere yer verdi:

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği hayati bir dönemde aziz milletimizin yeniden şahlanışının, çağdaş dünyada saygın ve onurlu bir şekilde yerini alabilmek için verdiği mücadelenin en önemli timsalidir. Bu önemli gün hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunun aynı zamanda bağımsızlığının sembolüdür. 

Aziz milletimizin ulusal bağımsızlığımızı kazanabilmek için yokluklar içerisinde gösterdiği üstün gayret, azim ve kararlılık bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya konulan çabanın da ilham kaynağıdır. İşte bu anlayışla Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış ve millet egemenliği resmen hayata geçirilmiştir.

Bu önemli günün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan, geleceğimizin teminatı çocuklara armağan edilmiş olması da tesadüf değildir. Nitekim bu durum Türkiye’nin geleceği olan çocuklarına güvenin bir göstergesidir. Bizler de bu dünyayı yüreklerindeki sevgi tomurcukları ile yeşertecek olan çocuklarımızın her türlü olumsuzluktan uzak, sevgi ve güven dolu bir ortamda yetiştirilmesi noktasında üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve tüm gücümüzle çalışmayı sürdürmekteyiz.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşunun 99. yıldönümü ile tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularla kutluyor. Bu müstesna bayramı kutlamamıza vesile olan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

                                                                    

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayram ikramiyeleri 17-29 Temmuz da yatırılacak
Bayram ikramiyeleri 17-29 Temmuz da yatırılacak
Koca: Vak'a düşüşü kurallara bağlı
Koca: Vak'a düşüşü kurallara bağlı