Reklam
  • Reklam
Şeb-i Arus’ta Çocuklara Özel Program

Şeb-i Arus’ta Çocuklara Özel Program

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce, Hz. Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Türbeönü Buluşmaları’nda, bu yıl ilk kez çocuklara yönelik etkinliklerde yer alıyor.

13 Aralık 2018 - 12:27

Sohbet çadırında her gün saat 12.00’de başlayan programda her yaştan çocuklar, Hz. Mevlana’nın Mesnevisinde yer alan hikayelerden derlenen gölge oyunu izleyerek hem eğleniyorlar, hem de öğreniyorlar.

Hz. Mevlana’nın düşünce ve öğretilerinin, daha genç kitlelere ulaşabilmesinin amaçlandığı etkinlikteki programın sonunda, çocukların eğitim ve gelişimine yönelik olarak, erdemler ve temel kavramları anlatan, uygulayıcı, eğlendirici ve eğitici görsel materyaller hediye ediliyor. Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce hazırlanan materyallerde; temizlik, paylaşma, saygı, sağlık, vefa, sabır, özgüven, tutarlı, uyum, sakin, dürüst, özgür, girişken, hoşgörü, cömert, nezaket, fedakar, onur ve cesur gibi eğitime yönelik temel kavramlar, çizgi karakterler eşliğinde çocuklara sunuluyor.

 

Etkinliklerin bu yılki ana teması olan ‘Selam Vakti’nin de özellikle vurgulandığı 32 farklı materyalde yer alan sözlerden bazıları ise şöyle; “Sevelim Sevilelim, Biz Sevmek için Geldik”, “İnsan Olan Tanışır, Birbirine Alışır”, “Eli Yüzü Sözü Temiz Olanın, Özü de Temiz Olur”, “Saygılı Ol, Saygınlık Kazan”, “Utandırma Kimseyi, Utandırmaz Kimse Seni”, “Sabır, Zafere Götürür”, “Kendine Güven, Arkadaşına da Güven”, “Çok Düşün, Az Söyle”, “Sana Göre, Az Olan Başkasına Göre Hiç Olmayabilir”, “Sakin Olan Yaramazlık Yapmaz”, Hatasız Dost Arayan, Dostsuz Kalır”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dülger'in ismi yaşatılmalı
Prof. Dülger'in ismi yaşatılmalı
Kartal: Kazanmaya yakındık ama olmadı
Kartal: Kazanmaya yakındık ama olmadı