Reklam
  • Reklam
Selçuk’ta ‘Bugün Fidan Yarın Nefes’ etkinliği yapıldı

Selçuk’ta ‘Bugün Fidan Yarın Nefes’ etkinliği yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde 11 Kasım 2019 saat 11.11’de 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidan dikimi gerçekleştirildi. ‘Bugün Fidan Yarın Nefes’ sloganıyla Selçuk Üniversitesi Kampüs Yerleşkesinde de fidanlar toprakla can buldu.

11 Kasım 2019 - 16:47

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü yerleşkesinde düzenlenen fidan dikimine; Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, Jandarma İl Komutanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Ahmet Ekizer, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Osman Orhan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program hakkındaki düşüncelerini dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kara “Ülkemizin her bir köşesinde ülkemizi yeşillendirebilme ve ormanlarımızı geliştirebilme doğrultusunda topluca devlet, millet iş birliğiyle başlattığımız güzel bir gündeyiz. Elimizdeki bütün fidanları toprakla buluşturabilmeyi düşünüp onları yeşillendirirken bu toprakları bize vatan kılan vatanımızı da canı pahasına savunan aziz şehitlerimize bir vefa borcunu ülkeyi toprakları vatan kılabilmenin yeşillendirme sevdasıyla başlatılan bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Konya’da bütün kurum ve kuruluşlarımızla, okullarımızla, öğrencilerimizle, yediden yetmişe bütün vatandaşlarımızla beraber yaptığımız bu çalışmanın ileride gür bir seda olarak memleketimizin ufkunda doğabilecek güzel bir gün olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Fidan dikiminin ardından Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığının hazırladığı ikramlar dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan: 'Devlet olarak gerekeni yapacağız'
Erdoğan: 'Devlet olarak gerekeni yapacağız'
Erdoğan depremzedelerin cenaze namazına katıldı
Erdoğan depremzedelerin cenaze namazına katıldı