Reklam
  • Reklam
Sorunlu Alanları Çözüme Kavuşturuyor

Sorunlu Alanları Çözüme Kavuşturuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ile imzalanan protokol kapsamında Alaaddin Caddesi’nde atıl vaziyette duran ve tehlike arz eden eski 2. Ordu Komutanlığı binasında yıkım çalışmalarına başladı.

21 Haziran 2019 - 16:54

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin merkezindeki sorunlu bölgelere müdahale ederek çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Milli Savunma Bakanlığı’nın envanterinde bulunan ve 1983 yılında 2. Ordu Komutanlığı’nın Malatya’ya taşınmasına kadar karargah binası olarak kullanılan, sonrasında bir süre askeri öğrenci yurdu olarak hizmet veren, 2012 yılından bu tarafa da atıl vaziyette bulunan binanın yıkımına başladı.

Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ile imzalanan protokol kapsamında atıl halde bulunan ve tehlike arz eden 1. 282 metrekare büyüklüğündeki binada başlayan çalışmalar tamamlandıktan sonra şehrin en işlek bölgelerinden olan Alaaddin Caddesi rahatlamış olacak.

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl da şehre yakışmayan Alaaddin Durağı yanındaki Teksas Gazinosu olarak bilinen atıl durumdaki eski bina ile Meram Tavusbaba bölgesindeki opera diye bilinen atıl binayı kamulaştırarak yıkımını yapmıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Test sayısı artıyor!
Test sayısı artıyor!
Rus işadamlarıyla online toplantı
Rus işadamlarıyla online toplantı