Reklam
  • Reklam
TSYD’den Vali Toprak’a ziyaret

TSYD'den Vali Toprak'a ziyaret

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi Yönetim Kurulu, Konya'ya yeni atanan Vali Cüneyit Orhan Toprak'ı ziyaret ederek bir süre görüştüler.

21 Kasım 2018 - 12:06

TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez, ziyarette dernek çalışmaları ve derneğe bağlı olan spor kulübünün aldığı başarılardan bahsederek, amaçlarının kulüplerinde daha çok sporcu barındırmak ve  kulübe bağlı sporcuların geçtiğimiz yıllarda elde ettikleri Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluk sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Bugün 376 sporcularının bulunduğunu ve 200'den fazla bayan sporcularının bulunduğunu anımsatan Dönmez, "Spor sayesinde çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak için çalışıyoruz" dedi.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ta görev yaptığı Hakkari'de  yaşam şartlarının zor olmasına rağmen spor sayesinde çok sayıda genci teröre bulaşmaktan kurtardıklarını, özellikle kadın futbol takımı kurarak o bölgede yaşayan insanları spor sahalarına ailecek çektiklerini söyledi. Sporu sevdiğini ve spor yaptığını da anımsatan Vali Toprak, Kayak sporu ile ilgilendiğini, Konya'ya geldikten sonra, ilk ziyaretini de  Derbent'e yaparak  buradaki kayak merkezi çalışmaları halkında bilgi aldığını belirtti. Bazı spor müsabakalarını ailecek izlediklerini de anımsatan Vali Toprak,  bundan sonra koyu Konyasporlu olduğunu, TSYD'nin hem dernek hem de spor kulübü olarak yaptığı çalışmalardan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Ziyarette, dernek Başkanı Murat Dönmez, Vali Toprak'a bir plaket sundu. Ziyarette, TSYD Yönetim Kurulu Üyeleri, Tolga Durmaz, Mehmet Yenikaynak, Selahattin Akçakaya, Mürsel Çetin, Halil İbrahim Parlak ve Burak Taşpınar da hazır bulundu.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dülger'in ismi yaşatılmalı
Prof. Dülger'in ismi yaşatılmalı
Kartal: Kazanmaya yakındık ama olmadı
Kartal: Kazanmaya yakındık ama olmadı