Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
Ahmet Şan: "Başkanlığa aday değilim"

Ahmet Şan: "Başkanlığa aday değilim"

Konyaspor yüksek disiplin kurulu Başkanı Ahmet şan kongre'ye 3 gün kola son dakikada bir açıklama yaparak kamuoyunun kongreye ilgi göstermesini ve bir an önce listelerin açıklanmasını istedi.

16 Kasım 2023 - 14:20 - Güncelleme: 16 Kasım 2023 - 16:37

Ahmet Şan'ın açıklaması şöyle:

Kamuoyuna açıklama

 

 

20 Kasim Pazartesi günü yapılacak olan Konyaspor Kongresi öncesindeki sessizlik tüm kamuoyunu derinden üzmektedir.

Yaşanan bu sessizlik Konyaspor’umuza, Konya’mıza büyük zarar verecektir.

Öncelikli olarak 20 Kasım tarihinde yapılacak olan genel kurul tamamlanmalı ve vakit geçirilmeden kollar sıvanmalıdır. Göreve gelecek olan ekibe yöneticilere başta olmak üzere iş insanları ve tüm Konya şehri sahiplenmelidir.

Kongreye sayılı günler kala hala bir yönetim listesinin açıklanmaması Konyasporumuz için iyi bir gelişme değildir.

Bu kapsamda, geçmişe bir göz atarak bazı değerlendirmeler yapılması zaruri hale gelmiştir. Başkanlığımız döneminde yapılan bazı şeyleri hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Transfer yasağının olduğu bir süreçte ve 22 milyon Euro borç varken, göreve geldik ve takım büyük bir başarıya imza atarak 1. Ligden Süper lige çıkardık, bugün halen o başarısını sürdürerek Süper lige kalıcı olmuştur.

Stadyum ve tesislerin yapımında yönetim olarak Büyükşehir Belediyesi iler koordineli çalışılmış, bugün Türkiye ‘nin en modern stadyum ve tesislerine kavuşmuş bir Konyaspor vardır. Ne mutlu ki bizlere 2032 yılında İtalya ile birlikte düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında Konya Stadyumumuz aday stadlar içerisinde yer almaktadır.

Başkanlığım döneminde tarihimizde ilk defa lig 3. lüğü kazanarak UEFA Avrupa Ligine katılma hakkı kazanarak ülkemizi temsil etme başarısı göstermiş, bir sezon sonra da Türkiye Kupasını kazanarak ikinci kez UEFA Avrupa Kupalarında mücedele etmiş, beraberinde de yine tarihinde ilk defa Süper Kupayı müzesine getirmiştir.

2017-2018 sezonu başında görevi bıraktığımda kulübün borcu olmadığı gibi kasasında da bugünün rakamlarıyla yaklaşık 50 Milyon TL nakti vardı..

Sezonun sonunda Konyaspor tarihinde ilk kez 3 liste yarışa katılarak günler öncesinden adaylıklarını açıklayarak büyük bir heyecan yaşatmaları bizleri de ciddi anlamda mutlu etmişti. Ancak, daha sonra göreve gelen yönetim, yaklaşık 30 Milyon Euro borçla görevi bıraktılar. 

Ancak bugün yaşananları görünce o tarihleri mumla arar hale geldik. Konyamızın dışa açılan en önemli markalarından biri olan Konyaspor’un bugünkü sahiplizliği herkesi ne yazık ki derinden üzmektedir. Konyaspor bu hallere düşmemeliydi. Ama inanıyorum ki, ülkemizin en önemli şehirlerinden olan ve titrinde ‘başkent’ ünvanı olan Konya’nın ve takımının üstesinden geleceğine olan inancım tamdır. Beklentim şudur ki ; yaşanan sessizliğin daha başarılı bir oluşuma işareti olacağına inanmak istiyorum. 

Bu vesile ile yıllarca hizmet ettiğim, tarihi bir çok başarıya ekip arkadaşlarımla birlikte imza attığımız Konyaspor’umuzun bugünden daha fazla başarılı olacağına inancım tamdır. Devamlılık için de zaman zaman gündeme gelen şirketleşmenin gerçekleşmesi için ivedikle hazırlık yapılması gerekmektedir.

Eylül ayı içerisinde yapılan bir toplantıda Yüksek Divan Kurulu Başkanı seçilmem ve sonrasında yaşanan bu gelişmeler çerçevesinde, görevim itibariyle son günlerde yaptığım istişarelerle Konyaspor için bir çok isimle görüşerek destek çağrılarında bulunduk. 

Bu duygu ve düşüncelere, kamuoyunda ve sosyal medyada başkanlık için adımın geçmesi beni mutlu ve onere etse de yapılacak olan genel kurulda başkanlık gibi bir çalışmamın olmadığını kamuoyunun bilgilerine sunarım. Saygılarımla

Ahmet Şan

 

 

 

 

 

  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılca:Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezini kazandırıyoruz
Kılca:Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezini...
MEGA kitaplıkları ilham kaynağı oluyor
MEGA kitaplıkları ilham kaynağı oluyor