Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
Ali Şeker ölüm yıldönümünde unutulmadı
Reklam

Ali Şeker ölüm yıldönümünde unutulmadı

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Akşeker Grup’un kurucusu Ali Şeker, dualarla anıldı. Anma programına Konya Valisi Vahdettin Özkan’da katıldı. 

26 Haziran 2022 - 12:15 - Güncelleme: 26 Haziran 2022 - 12:19

Kırmızı et sektörünün öncülerinden Akşeker Grubun kurucusu iş insanı Ali Şeker 2. ölüm yıldönümünde unutulmadı..

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker, Grubun yönetim kurulu üyeleri, çalışanları, Şeker ailesi ve davetliler ile Ali Şeker Vakfı tarafından yaptırılan Erzurum’un çeşitli ilçe ve köylerindeki kuran kurslarında okuyan 200 öğrencinin de katıldığı anma törenin ilki Üçler Mezarlığı’ndaki merhumun kabri başında yapıldı. 200 öğrenciyi temsilen 15 öğrenci, Şeker ailesinin mensupları ve sevenleri Ali Şeker için dualar okudu.

Daha sonra Akşeker Grub’un Karaman yolu Çomaklı’daki Akşeker Et Entegre Tesisleri’nin sosyal tesislerinde program düzenlendi. Törene katılan Konya Valisi Vahdettin Özkan yaptığı konuşmada, Ali Şeker Vakfı’nın çok güzel hizmetlerde bulunduğunu belirtirken, “Hem ticarette hemde hayır hizmetlerinde yarışan Ali Şeker geride kıyamete kadar hiç kapanmayacak bir sevap kapısı bırakmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Ali Şeker Vakfı onursal başkanı ve Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker’de yaptığı konuşmada “Babamız Ali Şeker bizlere sadece şirketler, mallar, mülkler bırakmamıştır. Bizlere emanet ettiği vakıf çalışmalarını onun yolunda hayır hasenat işlerine Allah ömür verdiği sürece devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Ali Şeker’i ölümünün 2. yılı anma programında Kuran Kerim ve ilahiler okundu, kendisi ile ilgili kısa bir film izlettirildi, sema gösterisinin ardından yemek ikram edildi. Programın sonunda katılımcılara hediyeler verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Para Masa Tenisinde Türk sporcular 4 kategoride de şampiyon oldu
Para Masa Tenisinde Türk sporcular 4 kategoride de şampiyon oldu
Türkiye, kadınlar hentbolda şampiyon oldu
Türkiye, kadınlar hentbolda şampiyon oldu