Reklam
  • Reklam
Ali Şeker Vakfı iftarları yapıldı

Ali Şeker Vakfı iftarları yapıldı

Yaptırdığı kuran kursları ile Erzurum’a damga vuran Ali Şeker Vakfı’nın geleneksel olarak her yıl düzenlediği iftar programları bu yılda gerçekleşti.

18 Nisan 2022 - 13:09

ALI ŞEKER VAKFI’nın her yıl kuran kurslarında düzenlediği geleneksel iftar programı Erzurum’un Tekman ilçesinden sonra Karayazı’da yapıldı. Karayazı Ali Şeker Yatılı Kız Kuran Kursu’ndaki iftara Erzurum Valisi Okay Memiş, İl Jandarma Alay Komutanı, İl müftüsü, Karayazı Kaymakamı başta olmak üzere çok sayıda davetli ile kuran kursu öğrencileri katıldı.

Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Ali Şeker Vakfı Onursal Başkanı Muhammed Şeker’in ev sahipliği yaptığı iftar programında konuşan Erzurum Valisi Okay Memiş,”Bu dünyada çalışıp, yaptıkları eserleri ile iz bırakan insanlar, ölümsüzleşirler. Rahmetli Ali Şeker’de bunu başarmış, ardında sonsuza kadar dualar edilecek müesseseler bırakmış bir kardeşimizdi. Ne mutlu ki, onun başlattığı hizmet yarışı bugün kendisi yokken devam ediyor” dedi.

Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker’de, babası Ali Şeker’in başlattığı bayrak yarışını kendilerinin de aynen devam ettireceğini belirtirken, tüm kurs öğrencilerine, Gaziantep, Urfa, Adana, Konya ve Kapadokya’ya yı kapsayacak bir gezi düzenleyeceklerini ve hafız olmayı başaranları da umreye götüreceklerinin müjdesi verdi. Şeker, ayrıca şu an vakıf olarak kendilerinin yaptırdığı 45 olan kız kuran kursu ve yurt sayısının önümüzdeki yıllarda ihtiyaç duyulduğu sayıda artıracaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lale Orta, MHK'nın ilk kadın başkanı oldu
Lale Orta, MHK'nın ilk kadın başkanı oldu
Lale Orta, MHK'nın ilk kadın başkanı oldu
Lale Orta, MHK'nın ilk kadın başkanı oldu