Reklamı Geç
Reklam
 • Reklam
Derdi eğitim olan yürekler buluştu
Reklam

Derdi eğitim olan yürekler buluştu

Konya EYUDER (Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği) yıllık çalışmalarını Genel başkan yardımcılarıyla birlikte değerlendirdiler.

12 Temmuz 2021 - 12:32

Konya EYUDER İl Yönetim Kurulu Üyeleri Zahide Kıcalı, Şule Nursel Duman ve Ali Eler ile  Genel Başkan yardımcısı Ömercan Şentürk, Ordu Eyuder İl Temsilcis Bilal Kılıç,UDED ( Ulusal Dil Eğitimciler Derneği) Genel Başkanı Dinçer Bektaş ile birlikte yıllık eğitim faaliyetlerini, proje süreçlerini değerlendirdiler. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunup ülkenin eğitimde daha ileriye götürecek projeler, etkinlikler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Derdi ülke, millet ve eğitim olan yürekler ülkenin, milletin ve insanlığın geleceğinin eğitimde olduğunu, geleceğe en büyük yatırımın eğitim olduğunu ifade ettiler. ‘’Mutlu gelecek için mutlu nesiller’’ yetiştirmek için özveri, fedakarlık gerektiğini dile getirdiler. 

EYUDER Genel Başkan yardımcısı Ömercan Şentürk 2021 yılının derneğin eğitim adına önemli projeler yürüttüğünü, 2020 yılında 1155 ulusal ve uluslararası program yapıldı, 25 dergi çıkarıldı, eyuder yayınlarından 13ISBN’li yayın çıkartıldı, 769 uzaktan eğitim faaliyeti planlandı,  İl ve İlçe Mem protokelleri kapsamında 65 program yapıldı,  AB Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı ile 4 ortak proje yürütüldü. EYUDER için 2020 verimli bir yıl oldu, 2021 yılında eğitim adına daha güzel ve başarılı çalışmalarla devam edileceğini söyledi.

Türkiye’nin en büyük eğitim kongresi EYFOR XI’de  başarılı proje çalışmalarından ‘’Altın Meşale’’ ile ödüllendirilen Ülkü Kale Karaaslan’ın emanet hediyeyi Konya’ya getirerek yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür edildi. Bu yıl EYFOR XII’nin ‘’Okula Dönüş’’ ‘’Back to School’’ temasıyla  8-12 Eylül tarihlerinde EYUDER öncülüğünde TOBB ETÜ ( Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi), Sothern Connectut State Universty işbirliğinde yapılacağını, kongre hazırlık çalışmalarının devam ettiğini söylediler.

 

               

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ali Eler
  1 yıl önce
  Eğitime yapı*** yatırım en kârlı yatırımdır. Eğitime verdiğiniz destekler için teşekkür ederiz.
 • Ülkü Kale Karaaslan
  1 yıl önce
  İşi gücü eğitim o***lara selam olsun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Para Masa Tenisinde Türk sporcular 4 kategoride de şampiyon oldu
Para Masa Tenisinde Türk sporcular 4 kategoride de şampiyon oldu
Türkiye, kadınlar hentbolda şampiyon oldu
Türkiye, kadınlar hentbolda şampiyon oldu