Reklam
  • Reklam
Deva Partisi’nden KGC’ye  ziyaret
Reklam

Deva Partisi'nden KGC'ye  ziyaret

Konya Gazeteciler Cemiyeti(KGC) Başkanı Sefa Özdemir ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca beraberinde Deva Partisi Meram İlçe Başkanı Ramazan Bilgiç, Meram İlçe Kadın Politikaları Başkanı Canan Ceylan Tezcan, Selçuklu İlçe Sekreteri Mustafa Sayı, Selçuklu Gençlik Kolları Politikaları Başkanı Gökhan Kart, Karatay İlçe yönetim kurulu üyesi Hakkı Ada ile birlikte;  çalışan gazeteciler gününü kutlayarak, sorunları hakkında bilgi aldı.   

18 Ocak 2022 - 17:32

Ziyarette KGC Başkanı Sefa Özdemir ve yönetim kurulu üyelerine Deva Partisi heyetini kabul ettiğinden dolayı teşekkür eden Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “ 10 Ocak Çalışan Günleri gibi özel günlerde basın ve basın çalışanları ve yaşadıkları sorunlar gündeme geliyor.  İktidar ülkemizin kaynaklarını doğru kullanmadığından dolayı basına gereken desteği veremiyor.  Bir daha ki 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü basının ve basın çalışanlarının sorunun çözüldüğü bir gün olarak kutlarız.  Her kesim gibi iyi gitmeyen ekonominin olumsuzluklarından basın ve çalışanları da ciddi anlamda etkileniyor.  Deva partisi olarak seçim isteğimizi bir daha buradan dile getiriyorum.  Seçim kanunuyla ilgili değişiklikler düşünülüyor. İktidarda 2023 seçim yapılacak diyor.  Bu yüzdende seçim 2023’te olacak gibi gözüküyor. Seçimde vatandaşlarımız iktidara sandıkta dersini verecektir.  Güvenin olmadığı ülkemizde ekonomi iyi gitmiyor. Temennimiz iktidarın biran önce ülkemizin gerçek gündemine dönmesi ve ülkemizin sorunlarını çözmesidir.  Ülke kaynaklarımız ve gençlerimiz heba olmasın.  Doğru hareket edildiğinde her şey çözülür.  Basının ve basın çalışanlarının daha özgür, net ve doğru yazabilecekleri bir yapıya kavuşması dileğimizle,  geçte olsa basın çalışanlarının çalışan gazeteciler gününü kutluyoruz. Konya basını da çalışmalarımıza verdiği destekten dolayı da teşekkür ederiz” dedi.

Basına destek verilmesi şarttır

KGC Başkanı Sefa Özdemir basının destek verilmesinin şart olduğunun üzerinde durarak, “ Siyaset ve basın sürekli ilişki içindedir. Doğruları yazmak önemlidir. Basının yaşadığı sorunlardan olan ekonomik ve özgür çalışabilmesi 1990’lardan beri süre gelen bir süreçtir. Dövizin yükselişle birlikte kâğıda ve kullanılan her şeye zam gelmesi bizim sektörde sıkıntıları arttırıyor.  10 Ocak’ı bir dayanışma günü olarak kutluyoruz.  Yaşadığımız sorunlar içinde yazılı ve görsel basın ayakta kalmaya ve kendisini ifade etmeye çalışıyor. Bizler destek istiyoruz.  Dünyanın her yerinde basına destek veriliyor. Görevini özgür bir ortamda yerine getiriyor. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pota da hazırlıklar sürüyor
Pota da hazırlıklar sürüyor
Konya Ansiklopedisi” Dijitalleşti
Konya Ansiklopedisi” Dijitalleşti