Aranan 82 kişi yakalandı

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri aralarında 20 yıldan fazla kesinleşmiş hapis cezası olan şahısların da bulunduğu 82 kişiyi operasyonlarla yakaladı. Yakalanan şahısların toplam 144 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenildi.


Aranan 82 kişi yakalandı

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri kasten öldürme, kasten yaralama, hırsızlık, gasp gibi birçok suçtan aranması olan 82 şahsın peşine düştü. Konya’nın merkez ilçelerinde gizlendikleri adreslere operasyon düzenleyen ekipler aranan şahısları kıskıvrak yakaladı.

 

Hakkında iki ayrı kasten yaralama suçundan 26 yıl hapis cezası bulunan M.P.(32) isimli şahıs gizlendiği adreste operasyonla yakalandı. Hırsızlık ve suçluyu kayırma suçlarından hakkında kesinleşmiş 25 yıl hapis cezası bulunan M.K.(36) isimli şahıs da ekiplerin operasyonuyla gizlendiği ikamette yakalandı. Yine hırsızlık suçundan 22 yıl hüküm giyen M.G.(41) isimli şahıs da adresinin tespit edilmesi sonucu ekipler tarafından yakalandı.

 

Ekipler düzenlediği operasyonlarla 82 aranan şahsı yakaladı. Yakalanan şahıslardan hakkında kesinleşmiş hapis cezası olan 33 şahıs cezaevine gönderilirken 49 şahıs da adli makamlara teslim edildi. Cezaevine teslim edilen 33 şahsın toplam 144 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu anlaşıldı.