Sahte içki imalathanesine baskın

Konya'da bir kişinin sahte içkiden hastaneye kaldırılmasının ardından yapılan çalışma sonrasında bir imalathaneye yapılan baskında yüzlerce litrelik sahte içki ele geçirildi.


Sahte içki imalathanesine baskın

Konya’da bir kişi alkollü içki içtikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Ailenin içkinin sahte olduğundan şüphelenerek şikâyetçi olması üzerine harekete geçen Kom Şube Müdürlüğü ekipleri 2 evde yaptıkları aramada yüzlerce litre sahte alkol ve üretim malzemesi ele geçirdi.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, devletin vergi kayıplarının önlenmesi ve haksız kazancın engellemesine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Polis ekiplerince ülkemizin güvenliğine, ekonomisine ve insan sağlığına yönelik oluşturduğu tehdit ve zararlar nedeniyle kaçak/sahte alkollü içki üretim ve ticaretine yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

SAHTE İÇKİDEN ZEHİRLENEN 1 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

M.Ş. isimli bir kişi alkollü içki içtikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. M.Ş.’nin durumunun ağır olması ve yoğun bakım ünitesine alınması üzerine içkinin sahte olduğundan şüphelenen aile durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olayla ilgili çalışma başlatan Konya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalarda M.Ş.’nin alkollü içki satın aldığı iddia edilen şahsın adresini tespit eden ekipler, şahsın evine baskın yaptı. 

EVDEN YÜZLERCE LİTRE SAHTE İÇKİ VE ALKOL ÜRETİM MALZEMESİ ÇIKTI

Yapılan aramalarda şahsın evinde ve içki üretim hanesi olarak kullandığı evin alt dairesinde 392 litre sahte alkol, 320 litre etil alkol, 447 adet alkollü içki yapımında kullanılan aroma ele geçirildi.  

3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Edinilen bilgiye göre; sahte içki üretimi yaptığı tespit edilen ve daha öncede benzer şekilde çok sayıda suç kaydı olan Murat T.(61) ve oğulları Bahri T. (36) ile Zübeyir T.(38) polis ekiplerince gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.