Reklam
  • Reklam
KONESOB’tan Konyalı çıraklara hijyen seti

KONESOB’tan Konyalı çıraklara hijyen seti

TESK ve UNICEF Çocuk Hakları ve İş İlkeleri Programı çerçevesinde, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB)’nin katkılarıyla, Çıraklık Eğitim Merkezleri tarafından belirlenen ve meslek öğrenen çırak ve aileleri tarafından kullanılmak üzere hijyen setleri dağıtımı gerçekleştirildi.

28 Ekim 2020 - 12:35

Dağıtım öncesi KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak bir konuşma yaptı. Geleceğin ahi ustası adayı çırakları önemsediklerini belirten Başkan Karabacak konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“84 Meslek Odası ve 58 bin Esnaf ve Sanatkâr üyesi bulunan KONESOB olarak geleceğin Esnaf Ahi Ustaları olacak siz Çırak Kardeşlerimizi önemsediğimizi belirtmek istiyorum; Hatırlayacağınız üzere resmî olarak 2018 yılına kadar 30 yıl Kırşehir’de gerçekleştirilmiş olan AHİLİK Haftası ödül törenlerinde Konya’mız maalesef hiç ödül alamamıştı. KONESOB olarak şükürler olsun ki göreve geldiğimiz 2018 yılından itibaren 2018 Türkiye Ahisi, 2019 yılında Türkiye Kuaför Ahi Çırağı ve yine 2020 yılında da Yılın Türkiye Marangoz Ahi Çırağını Konya’mızdan siz Çırak Öğrencilerimizin arasından seçerek üç yıl üst üste büyük bir başarıya imza attık, İnşallah atmaya da devam edeceğiz. KONESOB olarak her bir çırağımıza yılın ahi çırağı adayı gözüyle bakmaktayız. Zor bir süreçten geçtiğimiz pandemi döneminde bu hijyen setlerinin sizlere verdiğimiz manevi desteğin bir göstergesi olacağını ümit ederken, her birinizin bizler için değerli olduğunuzu bilmenizi istiyorum. Size ve Ailenize selam ve muhabbetlerimi sunuyor, başarılarınızın devamını diliyorum.”

İçeriğinde dezenfektan malzemeleri, sabun, maske ve virüsten korunma yollarını anlatan bilgilendirme metinlerinin yer aldığı hijyen kolileri Konya merkezde meslek öğrenen çıraklara KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Oda Başkanları ve yöneticileri tarafından teslim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küresel Gazeteciler Konseyi Alanya'da buluşacak
Küresel Gazeteciler Konseyi Alanya'da buluşacak
Akıllı Şehircilik Uygulamaları Takdir Topluyor
Akıllı Şehircilik Uygulamaları Takdir Topluyor