Reklam
  • Reklam
Mevsimlik İşçilerin Çocukları Bilim Tırı’yla Tanıştı  
Reklam

Mevsimlik İşçilerin Çocukları Bilim Tırı’yla Tanıştı  

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi bünyesinde hizmet veren ve bilimi çocukların ayağına götüren Bilim TIRI, Çumra’da mevsimlik işçilerin çocuklarını misafir etti.

22 Ağustos 2022 - 13:26

Çocuklar ilk kez karşılaştıkları Bilim TIRI’nda eğlenceli etkinliklere katılarak unutamayacakları anlar yaşadı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi bünyesinde hizmet veren Bilim TIRI, öğrencilere bilim sevgisini aşılamaya devam ediyor.

 

Mevsimlik işçilerin çocuklarıyla Çumra’da düzenlenen programda buluşan Bilim TIRI, çocuklara unutamayacakları anlar yaşattı. Avrupa Birliği’nin çocuk işçiliğini önlemek amacıyla başlattığı proje kapsamında Pikolo Derneği ile Konya Bilim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğe katılım yoğun oldu.

 

Çumra Mithat Paşa İlkokulu ve Karkın Atatürk İlkokulu’nda yapılan etkinliğe katılan 150 çocuk, ilk kez karşılaştıkları etkinlikleri dikkatle takip etti. Bilim hakkında merak ettikleri soruların yanıtlarını bulan çocuklar Bilim TIRI’nda eğlenceli vakit geçirirken; veliler de etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

 

Bilim Tırı’na gelenler; “Anatomik Modellerle Vücudumuz”, “Robotlar ile Robotik Kodlama”, “Gezegenler ile Evrenimiz”, “Dinazor T-Rex”, “Vandegraf Jeneratörü”, “Denge Kuşu”, “Hiperbolik Delik”, “El Bataryası”, “Sterling”, “Motor”, “Desibel Ölçer”, “Hanoi Kuleleri ile Fizik Kuralları”, “Zeka Oyunları”, “el-göz-beyin koordinasyonu” ve VR gözlükle farkındalık oluşturup bu konularda bilgi sahibi oluyor.

 

Bilimi çocukların ayağına götüren Bilim TIRI, yaz döneminde Kültürpark’ta hizmet vermeye devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyasporlu  futbolcular gençlerle buluştu
Konyasporlu futbolcular gençlerle buluştu
Pota da hazırlıklar sürüyor
Pota da hazırlıklar sürüyor