Reklam
  • Reklam
Prof. Dülger’in ismi yaşatılmalı

Prof. Dülger'in ismi yaşatılmalı

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, 2 yıl önce hayatını kaybeden Ülkemizin yetiştirdiği çok kıymetli, değerli hukuk ve bilim insanı, mümtaz sanatçı ve vatanına milletine aşık samimi bir Türk Milliyetçisi olan Prof. Dr. İbrahim Dülger'in isminin bir caddeye verilmesini istediklerini söyledi.

24 Ocak 2021 - 22:59

 Yazılı açıklama yapan Tozoğlu şunları söyledi:
 "İbrahim Dülger'siz  geçen iki yıl tüm sevenleri, meslektaşları, öğrencileri, gönüldaşları için fazlasıyla zor geçmiş her geçen gün eksikliği daha fazla hissedilmiştir. Yetiştirdiği onbinlerce öğrenci, eserlerini dinleyen yüzbinlerce insanımız Prof. Dr. İbrahim Dülger'in anılarını sürekli taze tutmuştur.
 
Bu çerçevede İYİ Parti Konya İl Başkanlığı olarak belediye meclis üyelerimiz marifetiyle şehrimizde Selçuk Üniversitesi ve/veya KTO Karatay Üniversitesi'nin bulunduğu caddeye Prof. Dr. İbrahim Dülger isminin verilmesi konusunda süreci başlatmış bulunuyoruz. Ümit ediyoruz ki tüm partilerimizin katılım ve desteğiyle hocamızın  gönüllerimize kazınan ismi şehrimizde bir caddede de ebediyete kadar yaşar.
 Böylelikle gelecek nesiller de rahmetli Prof. Dr. İbrahim Dülger'in vatan millet sevdasını, hukuka bağlılığını, sanata olan sevdasını, güler yüzünü, samimiyetini ve çok yönlü kişiliğini yakından görme ve anlama imkanın sahip olacaktır. Bizler bu meseleyi siyaset üstü bir mesele olarak görüyoruz. Bu nedenle siyasi partilerimizin tamamının, Konya Barosu'nun, bilhassa hukuk sivil toplum kuruluşlarının, aynı fikri paylaştığı gönüldaşlarının bu meselede üstleneceği gayret son derece kıymetlidir. Bu düşüncelerle 28 Ocak 2019 tarihinde genç yaşında kaybettiğimiz kıymetli dava, mücadele, fikir, sanat  ve bilim insanı Prof. Dr. İbrahim Dülger hocayı rahmet ve minnetle anıyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu, mağdur Rukiye Ay ile görüştü
Kılıçdaroğlu, mağdur Rukiye Ay ile görüştü
Hocalı tanığı Ermeni mezalimini  anlattı
Hocalı tanığı Ermeni mezalimini anlattı