Reklam
  • Reklam
TBMM’de Önemli Temaslar
Reklam

TBMM’de Önemli Temaslar

Konya Tabip Odası öncülüğünde bir grup Anadolu Tabip Odalarını temsilen Karabük, Karaman, Kayseri, Malatya Tabip Odaları ve İstanbul Cumhuriyetçi Hekimler Birliği’nden oluşan heyet TBMM’de özellikle hekimlik meslek onuru, özlük hakları ve yeni maaş düzenlemeleri gibi konularda çok önemli temaslarda bulundu.

18 Şubat 2022 - 14:54

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Leyla Şahin Usta ile bir toplantı gerçekleştiren heyet, sonrasında Ak Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyon Üyesi ve Dilekçe Komisyon Başkan vekili Op. Dr. İsmail Tamer’ i ziyaret etti. Heyet, İsmail Tamer öncülüğünde Ak Parti Erzurum Milletvekili TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile de 1 saat 40 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi.

Yoğun temaslarına devam eden heyet, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Hüsnüye ve Prof. Dr. Ender Erdoğan ile görüştü.

Tüm görüşmelerden sonra açıklama yapan Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin; “Şahsım adına çok verimli geçtiğini düşündüğüm görüşme ve toplantılardan anladığım herkesin konuya kilitlendiğini, hekimler olarak sorunlarımızın varlığının kabul edildiğini ve çözüm için herkesin uğraştığını görmek memnuniyet vericidir. Önümüzdeki günlerde çözüm adına ilgililerden güzel haberleri duymak istediğimizi, sahada demoralize olan hekimlerin bu yükü bu şekilde çekmelerinin mümkün olmadığını ve devlet adına bu durumun sürdürülmesinin mümkün olmadığını en üst düzeye iletilmiş bulunduk” dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyasporlu  futbolcular gençlerle buluştu
Konyasporlu futbolcular gençlerle buluştu
Pota da hazırlıklar sürüyor
Pota da hazırlıklar sürüyor