Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
Ünüvar: ’Konyaspor iyi yönetilmiyor’

Ünüvar: 'Konyaspor iyi yönetilmiyor'

Konyaspor’un eski başkan yardımcılarından iş adamı Cumhur Ünüvar, yeşil-beyazlı ekibin uçuruma doğru hızla ilerlediğini, ancak mevcut başkan Fatih Özgökçen’in kulübün gidişatıyla değil, kendisini eleştirenlerle, kendisini istifaya davet eden taraftarlarla uğraşmasının çok yanlış olduğunu söyledi.

30 Ekim 2023 - 09:16 - Güncelleme: 30 Ekim 2023 - 09:21

Konyaspor’u birinci lige çıkaran Mehmet Köseoğlu ile daha önce de rahmetli Mehmet Oktut’un başkanlık yaptığı yönetimlerde başkan yardımcılığı görevinde bulunduğunu ifade eden Cumhur Ünüvar, “kulüp üyeliğinden çıkarıldığımı öğrendiğimde büyük bir şok yaşadım ve inanın ki, çok zoruma gitti” dedi.

BU TRANSFERLERİ KİM YAPIYOR?

Üyelikten çıkarılma olayını asla kabullenemeyeceğinin altını çizen Konyaspor eski Asbaşkanı Cumhur Ünüvar şöyle konuştu:

“Eski bir yönetici olarak Konyaspor’un bu durumuna üzülmemek mümkün değil. Bu takım bu hale nasıl geldi ya da nasıl getirildi bunun araştırılması lazım. Konyaspor’da bu transferleri kim veya kimler yapıyor, bu oyuncuları alanlar futboldan anlıyor mu? Yanlış, beş para etmez, asla kadroya giremeyecek, Konyaspor’a zerre katkısı olmayan, paralarını alamadıkları için de, kulübü UEFA’lık, FİFA’lık yapan bu oyuncuları kim transfer ediyor? Konyaspor’da akıl almaz, kabul edilemez transferleri gördüğümüzde de insan bunları düşünmeden edemiyor doğrusu. Bu transferleri yapanlar büyük vebal altındalar.” 

ÜYELİKTEN ÇIKARILMAM HOŞ OLMAMIŞ

Konyaspor’un çok kritik günlerden geçtiğinin altını çizen Cumhur Ünüvar, “Beni ve benim gibi bu kulübe hizmet etmiş insanların üyeliklerini sonlandırmışlar. Bu hiç şık bir durum değil. Benim Konyaspor’a hizmetlerimi burada tek tek anlatmak yakışık almaz. Konyaspor’u sevdiğimiz için kulübe her türlü desteği verdik. Yazık ediyorlar 100 yıllık bir geçmişi olan Konyaspor’a” şeklinde konuştu.

Ünüvar, Konyaspor’u rezil etmeye kimsenin hakkının olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Başkan Fatih Özgökçen’in tutumunu yanlış buluyorum. Basın toplantısında kendisini eleştirenleri üyelikten atmakla, taraftarlara sertleşmekle ve Konya’nın siyasetçisine, sanayicisine ve yöneticisine, kaba tabirle ayar vermek hiç hoş değil. Çeki-düzen verilecek biri veya birileri varsa, Konyaspor başkanı ve yönetimidir. Konyaspor’u taşıyacak, Konyaspor’u güçlü bir biçimde temsil edecek bir başkan ve yönetim mutlaka işin başına gelmelidir” şeklinde konuşan Cumhur Ünüvar, hafta sonunda oynanacak olan Karagümrük maçının deyim yerindeyse kırılma maçı olacağını, bundan dolayı da taraftarların, hatta Konya’nın bu maça gelmesinin ve oyunculara destek vermesinin elzem olduğunu sözlerini ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılca:Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezini kazandırıyoruz
Kılca:Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezini...
MEGA kitaplıkları ilham kaynağı oluyor
MEGA kitaplıkları ilham kaynağı oluyor