Reklam
  • Reklam
“Engelli Öğrenci için Hatıra Ormanı

“Engelli Öğrenci için Hatıra Ormanı

Selçuk Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi tarafından Selçuk Üniversitesi kampüs yerleşkesine 250 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. 

19 Kasım 2019 - 15:49

Gerçekleştirilen fidan dikimine Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Cemil Paslı, İnşaat Daire Başkanı Osman Orhan, Sosyal Hizmet Uzmanı Muammer Durukan, personel ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik kapsamında duygularını dile getiren Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, “ ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidan varsa onu muhakkak dikin’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Selçuk Üniversitesi ailesi olarak zaten zaman zaman bu faaliyetlerde bulunuyoruz. Üniversitemizin,  geniş bir arazisi var ve bu arazide öğrencilerimizle her sene çok sayıda fidanı toprakla buluşturuyoruz. Bugünkü fidan dikimimizi ise engelli öğrencilerimizle, Engelli Öğrenci Birimimiz Koordinatörü Cemil Paslı ve İnşaat Daire Başkanımız Osman Orhan Bey ve engelli öğrencilerimizle birlikte bu faaliyeti gerçekleştirdik. İnşallah fidanlarımız tutar, gölge olur, yağmur olur, oksijen olur. Bizim için fidanın anlamı sadece yere diktiğimiz bitkiler değil, aslında onlarca, yüzlerce, binlerce fidan yetiştiriyoruz; memleketimize, milletimize, devletimize, Ümmeti Muhammed’e hizmet etmeleri için bizim için asıl fidanlar onlardır. Bu vesileyle de bu konuda önümüzü açan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin hocamıza ve böyle bir organizasyonu gerçekleşmesinde ön ayak olan Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Cemil Paslı’ya İnşaat Daire Başkanımız Osman Orhan’a, ağaçlandırmadan sorumlu Taha kardeşimize ve diğer hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Araştırmacı Cemil Paslı ise, “Biz inşallah bugün engelli öğrenci birimi adına bir hatıra ormanı oluşturarak güzel bir hayra başladık. Bundan sonra da hedefimiz hem bize kayıtlı özel öğrencilerimiz adına hem de personelimiz adına her yıl en az bir fidan dikmek onun için bugün 250 ile başlıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Selçuk Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi öğrencileri tarafından 250 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Fidan dikimi hatıra fotoğrafı ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı artıyor
Ağır hasta sayısı artıyor
Altay'dan 10 Bin Tablet Müjdesi
Altay'dan 10 Bin Tablet Müjdesi