Reklam
  • Reklam
Kavuş, geleceğin liderlerini ağırladı

Kavuş, geleceğin liderlerini ağırladı

‘Bugünün gençleri yarının liderleri’ projesi için Konya’nın çeşitli liselerinden seçilen 30 özel genç, koordinatörleri ile birlikte Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un misafirleri oldu. Gençlere kendi hayatından da örnekler sunarak tavsiyelerde bulunan Başkan Kavuş, “Gençliği ve onların eğitimini önemseyerek, dertlenerek  başlatılan böylesi güzel projeler, geleceğimiz adına eşsiz birer fırsattır” diye konuştu.  

23 Ocak 2020 - 12:56

Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Dost Eli Derneği’nin proje paydaşlığını yaptığı ‘Bugünün Gençleri Yarının Liderleri’ projesinden 30 öğrenci, proje koordinatörü NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Mızırak, NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Hamarta ve NEÜ Ahmet Keleşoğlu Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Barbaros Yalçın ile birlikte Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’u ziyaret ettiler. 

PROF. DR. MIZIRAK; “PROJE, GENÇLERİN HAYATA EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANMALARI İÇİN BİR FIRSAT” 

Meram Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen buluşmada NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Mızırak,  Başkan Kavuş’a proje hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Mızırak, Konya’nın çeşitli liselerinde hazırlık ya da birinci sınıfta okuyan öğrencilerden liderlik özelliği bulunan öğrenciler arasından seçilenlerin dünyayı tanımaları ve hayata en iyi şekilde hazırlanmalarını hedefleyen proje kapsamında, gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sunacak kişilerle buluşmasından gezi programlarına kadar bir dizi etkinlik gerçekleştirildiğini belirtti. Projenin ilk aşamasında gerçekleştirdikleri programlar hakkında da bilgi veren Mızırak, gençlerin bu çerçevede dünya ve İslam tarihini en iyi şekilde anlayabilmelerini sağlayabilmek amacıyla İspanya’ya kadar uzanan geziler organize edildiğinin de altını çizdi.

KAVUŞ; “İYİ YETİŞMİŞ BİR GENÇLİK İÇİN BİZ, ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Gençler ve çocuklarla geçirdiği günlerin diğer tüm günlerden çok daha güzel ve anlamlı olduğunu belirten Başkan Kavuş, gençlerle bir kez daha bir araya gelmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendi hayatından kesitler anlatan ve hatıralarıyla gençlere örnekler sunan Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sizler, şanslı bir nesilsiniz. Sizlerin gelişimini dertlenen bunun için çaba harcayan hocalarınız, eğitmenleriniz var. Benim size en önemli tavsiyem bunu en iyi şekilde değerlendirin. Kolunuzdaki altın bileziklerin artması demek sizlerin kendinize olan özgüveninizin artması anlamı taşır. Kendinize olan güvenin artması için de ‘Bugünün gençleri  yarının liderleri’ projesi eşsiz bir fırsat. Bizler de gerek sizler gerekse hocalarınız için elimizden geleni yapmaya hazırız”  Başkan Kavuş, ziyaretin son bölümünde öğrencilerin kendisi ve belediye ile ilgili sorularını yanıtladı.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Test sayısı artıyor!
Test sayısı artıyor!
Rus işadamlarıyla online toplantı
Rus işadamlarıyla online toplantı