Reklam
  • Reklam
Medeniyet Okulu Tiyatrosu Görme Engelli Öğrencilerle Buluştu

Medeniyet Okulu Tiyatrosu Görme Engelli Öğrencilerle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu Sınıf Tiyatrosu, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla Mediha Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler İlkokulu öğrenciler için özel bir oyun sahneledi.

15 Ocak 2020 - 14:36

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Medeniyet Okulu Projesi kapsamında okullarda her ay farklı bir konuda eğitici oyunlar sergileyen sınıf tiyatrosu, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında görme engelli öğrencilerle buluştu.

Konya genelinde okul okul gezerek ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 1. sınıf öğrencilerine değerlerimizi aktaran Medeniyet Okulu Sınıf Tiyatrosu, bu kez Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla Mediha Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler İlkokulu öğrencileri için özel bir oyun hazırladı.

Çok beğenilen oyundan sonra öğrencilere tekerlekli baston ve Konya Çocuk dergisinde yer alan “Simitçi” hikâyesinin anlatıldığı “Braille” alfabesinden oluşan hikâye hediye edilirken minik öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Ayda bin 230 okul, 2 bin 980 şube ve 73 bin öğrenci ile buluşan Medeniyet Okulu Sınıf Tiyatrosu; birbirinden eğlenceli oyunlarla öğrencilere değerlerimizi aktarıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Can kaybımız 501'e yükseldi
Can kaybımız 501'e yükseldi
Talıbov'un talimatıyla öğrencilere bir aylık erzak
Talıbov'un talimatıyla öğrencilere bir aylık erzak