Reklam
  • Reklam
“Reng-i Hakkari” Konya’da 2’nci Kez Sahne Alacak

“Reng-i Hakkari” Konya’da 2’nci Kez Sahne Alacak

Konya ve Hakkari Valilikleri ile Hakkari ve Selçuklu Belediyeleri işbirliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, Hakkari Belediyesi Kültür ve Sanat İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu” 4 Şubat Salı günü Selçuklu Kongre Merkezinde sahne alacak.

31 Ocak 2020 - 14:17

Konya’da ikinci kez sahne alacak topluluk, Türkçe ve Kürtçe müzik dinletisi eşliğinde, Hakkari'nin kültürel, sosyal ve sanatsal zenginliğini sanatseverlerle buluşturacak. Konya Valiliğinden yapılan duyuruda, bölgelerimiz ve illerimiz arasında birlik, beraberlik ve kardeşliğe, birbirimizi tanımaya vesile olacak ve kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirecek etkinliğe tüm vatandaşlar davet edildi. Selçuklu Kongre Merkezinde saat 20.00’de başlayacak gösteri ücretsiz olarak izlenebilecek.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, geçen yıl Konya'da ilk defa sahne alan Reng-i Hakkari Sanat Topluluğunun gösterisine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ve bundan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, "Amacımız birlik, beraberlik ve kardeşliğimize katkı sağlamaktır. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek programa tüm vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte katılımını bekliyoruz.” dedi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Can kaybımız 501'e yükseldi
Can kaybımız 501'e yükseldi
Talıbov'un talimatıyla öğrencilere bir aylık erzak
Talıbov'un talimatıyla öğrencilere bir aylık erzak