Geçici rahatlık...
Reklam
  • Reklam
Murat DÖNMEZ

Murat DÖNMEZ

Geçici rahatlık...

26 Eylül 2017 - 10:14

Üzerindeki kara bulutları dağıtmak için Akhisar maçı önemliydi A. Konyaspor için. Nitekim de öyle oldu sonuç  olarak.

Ülkemizde sportif anlamda, sonuca endeksli başarılar, yaşanan veya yaşanacak olan olumsuzlukları  ötelerken, Konyaspor açısından da böyle oldu.

Aslında bana göre 6 haftalık bir periyotta Konyaspor'un sadece ve sadece 3 puanlık bir kaybı var. Bu telefi edilebilir bir durumdur.  Önce 5 maçlık ceza,  yönetim içerisinde yaşananlar, eski başkan Ahmet Şan'ın durumu,  üzerine bir de Ali Çamdalı'nın süresiz kadro dışı kalması ve akabinde de hem teknik hem de yönetim anlamında iki kişinin  görevlerine son verilmesi  her şeyin tuzu biberi oldu.

Takıma yeni katılan futbolcularında henüz istenilen düzeyde olmaması, Türkiye ve Süper Kupayı kazanan bir takımın şu ana kadar beklentilere cevap verememesi ister istemez herkesimi karamsarlığa itti. Akhisar karşısında alınan 3 puan bu karamsarlığı sadece ve sadece bir kaç hafta öteledi o kadar.

İyi futbol, herkesin temennisi. Ama puan daha önemli başarı için. Geçtiğimiz yıllarda da güzel futbol oynamıyordu  yeşil beyazlılar ama hiç kimse bu kadar takımından karamsar değildi. Akhisar maçında ilk 10-15  dakikalık bölümde öyle bir kötü futbol sergilendi ki, acaba niye mi soruları kafalarda oluşmaya başladı.  Maçın televizyonlardaki özetlerini de izlediğimizde, rakibin, temsilcimize göre daha atak, daha çok pozisyon bulduğunu açık seçik görünüyordu. Akhisar'ın beceriksizliği, bizim işimize gelirken, bir gün önce dedesini kaybeden  ve bu yüzden de attığı gole sevinemeyen Ömer Ali , takımını rahatlatırken, yine ön  plana Ali Turan, kaleci Serkan ve Fofana çıkıyordu.  Diğer futbolcuların gol de atsalar vasatı aşamadığı ne yazık ki bir gerçek.

Alınan 3 puan şu an için hem takımı hem de Konya'yı rahatlattı.  Şimdi yeni bir sayfa açmak adına UEFA liginde Perşembe akşamı oynanacak olan  Vıtorıa maçına odaklanmak olmalı. Bir nebze de olsa seyircisiyle buluşacak olan yeşil beyazlılar,  umarım ki; sorumluluğunun  bilincinde olacak. Bu karşılaşmada da öncelikli olarak puan veya puanlar, ardından da istenilen futbol gelirse, Konyaspor'da yaşanan olumsuzluklar ciddi anlamda ötelenecek.

Evet sadece ötelenecek.

Bir gerçek var ki;  yönetim de teknik heyette ve futbolcularda bir sıkıntı var...

 

 

Son Yazılar