Reklam
  • Reklam
Konya Büyükşehir’e "Akıllı Ulaşım" Ödülü

Konya Büyükşehir'e "Akıllı Ulaşım" Ödülü

Konya Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu ulaşımda hayata geçirilen örnek uygulamalar ödül almaya devam ediyor.“Akıllı Ulaşım” Ödülü

09 Mart 2022 - 15:17 - Güncelleme: 09 Mart 2022 - 15:26

Konya Büyükşehir Belediyesi, “Uluslararası AUS Zirvesi 2022” kapsamında verilen Ulaşımda Aklın Yolu Belediyecilik Ödülleri’nde “Engelsiz Konya Mobil Uygulaması” ile ödüle layık görüldü. Ödülü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun elinden alan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’yı her alanda geliştirmeye devam ettiklerini belirterek, “Engellilerin toplu ulaşım hizmetlerini kullanmasını ve günlük yaşamlarını kolaylaştıracak Engelsiz Konya Mobil Uygulamamız Türkiye’ye örnek oldu. Teknolojinin her imkanını Konyalıların hizmetine sunmak için gayret ediyoruz.” dedi.

Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) alanında çalışan kişi, kurum ve kuruluşları desteklemek amacıyla her sene düzenlenen ve Uluslararası AUS Zirvesi kapsamında verilen Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri’nin 5’incisi “Ulaşımın Geleceğini Şekillendiriyoruz” mottosu ile Ankara’da gerçekleştirildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde Konya Büyükşehir Belediyesi, Belediyecilik Ödülleri alanında “Engelsiz Konya Mobil Uygulaması” ile bir ödül daha kazandı. Programa katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ödülü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun elinden aldı.

KONYA’YI HER ALANDA GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

Ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Altay, Konya’yı her alanda geliştirmeye devam ettiklerini, Akıllı Şehir kavramının önemli bir başlığı olan akıllı ulaşım sistemleri ile ilgili yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Engelli bireylerin akıllı ulaşım sistemlerini kullanmasıyla ilgili yürütülmekte olan çalışmanın ödüle layık görülmesinden duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Altay, “Sayın Bakanımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda teknolojiyi kullanmaya gayret ediyoruz. Özellikle engellilerin toplu ulaşım hizmetlerini kullanmasıyla ilgili geliştirmekte olduğumuz Engelsiz Konya Mobil Uygulamamız Türkiye’ye örnek bir uygulama oldu. Onların yaşamlarını kolaylaştıracak bir iş yürütüyoruz. Bununla birlikte her alanda çalışmalarımızı yoğunlaştırarak teknolojinin her imkanını Konyalıların hizmetine sunmak için gayret ediyoruz.” diye konuştu.

ENGELSİZ KONYA MOBİL UYGULAMASI

Engelli vatandaşların günlük hayattaki ulaşım öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla tasarlanan “Engelsiz Konya Mobil Uygulaması” vatandaşların toplu ulaşımda ya da özel araçlarında yaşadığı; yanlış otobüse binme, yanlış durakta inme, kaldırım yüksekliği, hatalı park gibi sorunların giderilmesine yardımcı oluyor. Uygulama ayrıca engellilerin bisiklet sürme etkinliği, eğitim, istihdam, istek-şikayet ile sosyal hayata entegrasyonları gibi birçok fonksiyonu da barındırıyor. Uygulamanın önümüzdeki Haziran ayı itibariyle aktif olarak tüm engelliler tarafından kullanılması planlanıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor kafilesi havalandı .
Konyaspor kafilesi havalandı .
Kar devam edecek, dondurucu soğuklar gelecek
Kar devam edecek, dondurucu soğuklar gelecek