Reklam
  • Reklam
Konya Polisi’nden FETÖ’ye büyük darbe
Reklam

Konya Polisi'nden FETÖ'ye büyük darbe

FETÖ Silahlı Terör Örgütünün örgüt tabanını korumak için “Yeniden Yapılandığı” hakklarında devam eden soruşturmada örgüt üyelerinin ‘gaybubet’ ismini verdikleri evlere yapılan operasyonda 24 kişi yakalandı.

11 Mayıs 2022 - 18:41

Fetö Silahlı Terör Örgütünün örgüt tabanını korumak için “Yeniden Yapılandığı” hakkında devam eden soruşturmada örgüt üyelerinin ‘gaybubet’ ismini verdikleri evlerde sakladıkları ve örgüt tabanını kaybetmemek için daha önceden haklarında işlem yapılmış örgüt üyeleri ve yakınlarına muavenet adı altında para yardımı yaptıkları yönünde bilgiler edilmesi üzerine, Konya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlarla KOM  Şube Müdürlüğünce aylar süren takip sonucunda Ankara ve Konya illerinde dün 24 şahsın yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan operasyon neticesinde (24) şüphelinin tamamı yakalandı. 

YAKALANAN ŞAHISLARA DAHA ÖNCEDE ÖRGÜT ÜYESİ VE YÖNETİCİ OLMAKTAN İŞLEM YAPILDIĞI BELİRLENDİ

Aralarında meslekten ihraç “Emniyet Müdürü, Komiser, Polis Memuru, Öğretmen ve Sağlık Personelinin” de bulunduğu 24 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Bunların birçoğunun yazılımı örgüte ait haberleşme programı kullandığı ve örgüt içerisinde mahrem hizmetlerde görev yaptığı belirlendi. 

 

EMNİYET MAHREM HİZMETLERİNDE GÖREV ALAN ÖRGÜT YÖNETİCELERİNİN GAYBUBET EVİNDE GİZLENDİĞİ ANLAŞILDI

 

Fetö Silahlı terör örgütü içerisinde Mahrem hizmetler olarak adlandırılan Emniyet Mahrem yapısında üst düzey Müdür Yardımcısı sıfatı taşıyan veya Mahrem imamlık yapan şahıslar hakkında devam eden soruşturmalar nedeniyle yakalanmamak için “Gaybubet” ismini verdikleri gizli evlerde kaldıkları tespit edildi, bu şahıslar uzun süren takipler sonucunda saklandıkları ev ve ofis gibi yerlerde yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan 5 şüphelinin üst düzey örgüt mensubunu olduğu ve haklarında devam eden soruşturmalar nedeniyle Firar olarak arandığı tespit edildi. 

TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNANSAL DESTEK SAĞLIYORLARDI

 

 Yakalanan şüphelilerin, mütevelli denilen esnafla kısa süren görüşmeler yaparak örgüte finansal destek sağladığı, haklarında işlem yapılmış olan örgüt üyeleri veya yakınları ile sokak, park gibi kalabalık ortamlarda buluşmalar yaparak döviz-para verdiği, örgüt olarak ‘muavenet’ şeklinde adlandırılan maddi yardımlarda bulunduğu anlaşıldı.

SOHBET PROGRAMLARI KULLANMIŞLAR

Örgüt adına faaliyetleri yürüten firari emniyet mahrem imamlarının örgüt üyeleriyle ‘internet tabanlı programlardan görüştükleri, kullandıkları programları 10 dakika içerisinde silme şeklinde ayarladıkları belirlendi. 

 

ÇOK SAYIDA ÖRGÜTSEL DOKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

 

Yapılan aramalarda çeşitli ülkelere ait yüksek miktarda döviz, propaganda amaçlı kullanılan çok sayıda örgütsel yayın ve dijital materyal elde edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'den ulaşım duyurusu
Büyükşehir'den ulaşım duyurusu
Pota da zor gelen galibiyet 89-84
Pota da zor gelen galibiyet 89-84