Reklam
  • Reklam
Özel Diş muayenesi FETÖ merkezi çıktı!
Reklam

Özel Diş muayenesi FETÖ merkezi çıktı!

Konya’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyelerinin toplantı yaptığı esnada baskın yapıldı. Gözaltına alınan 8 örgüt üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

02 Kasım 2022 - 10:47

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ Silahlı Terör Örgütünün yeniden yapılanma hareketinin deşifresine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında halen örgütte aktif görev alan ve örgüte finansman sağlayan örgüt üyelerinin toplantı yapacağı bilgisine ulaşıldı.

 

*ÖZEL DİŞ MUAYENEHANESİNDE FETÖ ÖRGÜTÜ TOPLANTISI!*

 

TEM ekiplerince tespit edilen “gaybubet” olarak adlandırılan örgütsel toplantıların yapıldığı özel bir Diş Muayenehanesine operasyon düzenlendi. Yapılan baskında, işyerinin bodrum katında toplantı yaptıkları esnada 8 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Toplantı yapan şahıslardan 5’inin daha önceden FETÖ kapsamında işleminin olduğu, diğer 3 şahsın ise yine FETÖ kapsamında irtibat ve iltisaklarının olduğu tespit edildi.

 

*ŞÜPHELİLERİN ARAÇLARINDA ÖRGÜTE BAĞLILIĞI SİMGELEYEN “F” SERİSİ DOLAR ELE GEÇİRİLDİ*

 

Özel diş kliniğinde ve gözaltına alınan 8 şahsa ait araçlarda yapılan aramada gizlenmiş vaziyette bulunan, örgüt mensuplarının sözde örgüt lideri Gülen ve örgüte bağlanmasının ve minnet duymasının işareti olan 2 adet “F” serisi olmak üzere toplamda 6 adet 1 dolar, 7 adet 2 dolar ve örgüt finansmanında kullanılan toplam 165.000 TL değerinde para ve malzeme ele geçirildi.

 

*ÖZEL KRİPTOLU YAZIŞMA UYGULAMASINDAN “HİZMET HAREKETİ DEVAM EDİYOR” MESAJIYLA KONUM PAYLAŞARAK TOPLANTI YERLERİNİ BELİRLEMİŞLER*

 

Gözaltına alınan şahısların cep telefonu incelemelerinde özel kriptolu yazışma uygulamasını kullandıkları ve bu uygulamadan “hizmet hareketi devam ediyor” şeklindeki mesajla konum paylaşarak örgütsel toplantı yerlerinin belirlendiği ve bu adreslerde toplantı yapıldığı tespit edildi.

 

*FETÖ’NÜN FİNANS YAPILANMASINA AĞIR DARBE: 8 KİŞİ TUTUKLANDI*

 

Gözaltına alınan 3 Diş Hekimi, 2 Doktor, 1 ihraç Üsteğmen, 1 Avukat ve 1 Dış Ticaretçi mesleklerinden olan Hasan Kabınkara, Şahin İvriz, Ramazan Afyon, Hüseyin Katlandur, Mehmet Deniz, Hasan Korkmaz, Fatih Özge ve Fatih Ertekin çıkarıldığı mahkemece Terör Örgütüne Finans Sağlama suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'den ulaşım duyurusu
Büyükşehir'den ulaşım duyurusu
Pota da zor gelen galibiyet 89-84
Pota da zor gelen galibiyet 89-84