Reklam
  • Reklam
Polisten eğitim denetini

Polisten eğitim denetini

Konya Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Merkez ilçelerde yeni eğitim – öğretim yılının başlamasıyla çocukların ve gençlerin okullarına daha güvenli bir şekilde gidip gelmeleri ve çevre halkının “Huzur ve Güven” içinde yaşayabilmeleri için okul çevrelerindeki umuma açık yerlerde ve iş yerlerinde denetimler gerçekleştirdi.

13 Eylül 2022 - 10:28

İlk ders zilinin çalmasıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1,2 milyon öğretmen için yaz tatili sonrası 2022-2023 eğitim öğretim yılı başladı.

 

2022-2023 eğitim - öğretim yılının başlamasıyla Emniyet Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin “Güvenli ve Huzurlu” bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri için Konya’nın merkez ve taşra olmak özere 31 ilçesinde bulunan tüm okullarda 110 ekip ve 270 personelle denetimler gerçekleştirdi. 

 

OKUL ÇEVRELERİNDEKİ UMUMA AÇIK YERLER VE İŞ YERLERİ DENETLENDİ

 

Polis Ekipleri, çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan, tehlikeli maddelerden korumak ve güvenli bir ortamda gelişimlerini sürdürebilmeleri için okullar ve çevrelerinde bulunan umuma açık park ve benzeri alanlarla iş yerlerine geniş çaplı denetimler gerçekleştirdi. 

 

 

Ayrıca okulların yoğun olduğu bölgelerde yapılan denetimlerle okul geçidi ve yaya önceliği konularında taşıt sürücülerine hassasiyet göstermeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

 

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite çağındaki çocuk ve gençlerin özellikle başta uyuşturucu maddeler olmak üzere terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması, korunması ve eğitim - öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amaçlandı.

 

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite bölgelerinde faaliyet gösteren yakın çevredeki umuma açık yerler ve bu alanların gidiş-geliş istikametinde denetimler yapıldı. Bunların yanı sıra Servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karışabilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla okul servisleri de denetlendi.

 

Denetimlerden memnun olduklarını, kendileri ve çocuklarını daha güvende hissettiklerini dile getiren öğretmenler ve veliler tüm emniyet personeline teşekkür etti. 

 

“DENETİMLER DEVAM EDECEK”

 

Denetimlerine okul çevreleri, yakın iş yerleri ve servis araçlarında gün boyunca devam eden Emniyet yetkilileri bu denetimlerin sürekli olarak devam edeceğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'dan Arda Kardeşler'e tepki!
Konyaspor'dan Arda Kardeşler'e tepki!
Montella tesisleri inceledi
Montella tesisleri inceledi