Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
Serinlemek için kanala giren gencin cansız bedenine ulaşıldı

Serinlemek için kanala giren gencin cansız bedenine ulaşıldı

Konya’da serinlemek için kanala giren bir gencin tekrar kanaldan çıkmaması üzerine olay polis ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen dalgıç ekipleri yaklaşık 12 saat sonra gencin cansız bedenine ulaşıldı.

12 Ağustos 2022 - 14:52

Konya’nın Çumra İlçesinde dün akşam saatlerinde Muhittin Oğuz Çay (15) serinlemek için su kanalına girdi. Genç adamın kanaldan çıkmadığını gören yakınları polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine Konya Merkezden Dalgıç Polis ekipleri sevk edildi.  Dalgıç ekiplerinin gece boyunca yaptığı çalışmalarda bugün sabah 07.30 sıralarında kanala girdiği yerin yaklaşık 500 metre uzağında Muhittin’in cansız bedenine ulaşıldı.  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DAHA ÖNCE UYARMIŞTI!

İçişleri Bakanlığı 26 Temmuz tarihinde 2022 yılında meydana gelen 476 suda boğulma olayında 244 kişin hayatını kaybetmesi, 287 kişinin kurtarılması üzerine 81 İl Valiliğine “Suda Boğulma Olaylarının Önlenmesine Yönelik Alınacak Tedbirler” konulu “Yüzme Alanı” genelgesi yayınlamıştı.

Genelgede denizler, göl ve göletler, barajlar, sulama kanalları, akarsu yatakları ve havuzlarda meydana gelebilecek boğulma olaylarının ve can kayıplarının önlenmesi açısından büyük önem arz ettiği belirtildi.

“Sağlık, güvenlik ve sosyal donatılar açısından yeterli görülen, can güvenliği riski taşımayan deniz, göl, gölet vb. yüzülebilir yerler her yıl mart ayının sonuna kadar “yüzme alanı” olarak belirlenecek ve kamuoyuna duyurulacak. Bu alanların dışında kalan deniz, göl, gölet, baraj, sulama kanalı, akarsu, sulama ve hayvan içme suyu göletleri, sel kapanı, regülatör, su iletimi, deşarj veya taşkın kontrol kanalı vb. alanlarda suya girilmeyecek” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'dan hakem tepkisi
Konyaspor'dan hakem tepkisi
Konyaspor deplasmandan bir puanla dönüyor
Konyaspor deplasmandan bir puanla dönüyor