Reklam
  • Reklam
Tantavi’de Türkü ziyafeti
Reklam

Tantavi’de Türkü ziyafeti

Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi, unutulmaz bir türkü dinletisine sahne oldu. Gedavet Sesler Topluluğu’nun sunduğu müzik dinletisini izleyenler eşsiz bir türkü gecesine şahit oldular.

30 Mart 2022 - 13:48

Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi bu sefer bambaşka ve bir o kadarda güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Merkezde, Şefliğini Eda Şentürk’ün yaptığı Gedavet Sesler Topluluğu, bir türkü dinletisi sundu. Çoğunluğunu öğretmenlerin oluşturduğu topluluğun sunduğu dinleti, izleyenlerine unutulmaz, eşsiz ve eğlenceli bir gece yaşattı. 

KAVUŞ; “ŞEHRİMİZİN SANAT HAYATINI VE SANATÇILARINI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 

Konser sonrası yaptığı açıklamada topluluk üyelerinin her birine yaşattıkları unutulmaz saatler için teşekkür eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’ın kültür ve sanat merkezi haline gelen Tantavi’nin bu tür pek çok programa ev sahipliği yaptığını ifade ederek, “Bizler bu tür programların sayısını artırmaya çalışalım, sizler de bu programlara daha fazla iştirak ederek sanatçılarımızın moral ve motivasyonunun artamasına vesile olun. Hem bireysel hem de böylesi topluluk sanat çalışmalarına hep birlikte destek verelim. Hepimiz, güzel programlara ve bize ait olan güzellikleri şehrimizin kendi insanlarının sesinden dinlemeye devam etmek istiyoruz. Her bir sanatçımızın kıymetini biliyor ve onlara destek vermeye çalışıyoruz. Tantavi işte bunun için hem bize hem de sanatçılarımıza büyük imkan sağlıyor. Bu imkanı sonuna kadar kullanalım, şehrimizin kültür ve sanat hayatını renklendirelim” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pota da hazırlıklar sürüyor
Pota da hazırlıklar sürüyor
Konya Ansiklopedisi” Dijitalleşti
Konya Ansiklopedisi” Dijitalleşti