Reklam
  • Reklam
Yolun sonu gözüktü
Reklam
Tolga DURMAZ

Tolga DURMAZ

Yolun sonu gözüktü

28 Şubat 2017 - 11:01

Konyaspor için farklı gelişmelerin yaşandığı bir haftayı geride bıraktık.

Son haftalarda üst üste gelen kötü sonuçların ardından yapılan bir açıklama teknik heyetle yönetim arasındaki ipleri koparma noktasına getirdi.

Her ne kadar arada sorun yokmuş gibi gözükse de geçen sezon başında, başkanın bir açıklaması nedeniyle yaşanan gerilim günümüze kadar ikili arasında soğukluk girmesine neden olmuştu.

Ancak ne Aykut Kocaman, ne de Ahmet Şan gerilimi sürdürmeyerek profesyonellik çizgisinde kalmayı tercih ettiler.

Hatta bu gerilim içinde bile Aykut hoca, Konyaspor ile olan sözleşmesini uzattı.

Deplasmanda son oynanan Gençlerbirliği maçından sonra Konyaspor resmi sitesinden yapılan açıklama ise en çok Aykut Kocaman’ı yaraladı.

Belki yanlış bir cümle seçildi ve o hatalı cümle de sadece futbolcuların uyarılmak istendiği açıklamayı sanki teknik heyete karşı ‘ayağınızı denk alın’ mesajına çevirdi.

Sonrasında, yönetim bu açıklamanın Aykut Kocaman’a karşı uyarı yapıldı şeklinde algılanmasından rahatsız olarak, “Hocamızın bu açıklamayı yapacağımızdan haberi var. Aykut Kocaman camiamızın çok önemli bir değeridir” ifadeleriyle ikinci bir açıklamayla durumu düzeltmeye kalkıştı.

Tüm bunların ardından Aykut Kocaman’ın izin sonrası Konya’ya dönüşünde yaptığı, “Bu açıklamadan ve içeriğinden haberim yoktu. Böyle bir açıklamayı duyunca ben de şaşırdım” ifadeleri soğuk savaşın 2.perdesini açmıştı bile.

Aykut Kocaman, kırıldığını Trabzon maçı öncesinde de ifade ederek  “Kriz var mı? Vardı. Krizler çözülüyor mu? Krizler hemen çözülmüyor. Başka krizlerle öteleniyor” diyerek yaşananlardan duyduğu rahatsızlığı bir kez daha dile getirdi.

Daha önce katıldığı televizyon programında ailevi nedenlerden ötürü ayrılık sinyalini zaten veren ve bir de bunun üstüne hem çok sevdiği Fenerbahçe camiasının kıskacına giren hem de Konyaspor yönetimiyle soğuk savaş yaşayan Aykut Kocaman’ın artık Konya macerasının sonuna geldiğini görmemek zır cahillik olur.

Şuan takımın ligde ve kupada oynayacağı kritik maçları düşünerek ayrılık kararını açıklamayan Aykut Kocaman’ın sezon sonunda bavulunu toplaması kesin gibi.

Elbette yönetimde bunun farkında.

Sanıyorum ki, yeni sezon planlamaları da Aykut Kocaman’ın ayrılacağı doğrultusunda yapılıyor.

Umarım Konyaspor için en hayırlısı olur.

Konyaspor’u daha büyük hedeflere taşıyabilecek, yönetimle uyum içinde çalışabilecek bir teknik adamla bulunduğumuz durumdan daha yukarılara çıkmamız zor değil.

Süper Lig’de borcu olmayan ender kulüpler arasında yer alan Konyaspor’un doğru teknik heyet hamlesi ve akılcı transferlerle bence önü açıktır.

Kimse de, ‘Aykut Kocaman gidiyor, öldük-bittik’ safsatalarına girmesin.

Konyaspor Aykut Kocaman’dan önce de büyüktü, Aykut Kocaman sonrası da büyüklüğünü kaybetmez.

***

Gelelim son Trabzonspor maçına..

Açıkçası bu futbolu beklemiyordum.

Sergilenen futbol, girilen pozisyonlar haftalar sonra bizi heyecanlandıran oyun..

Maçın hakkı Konyaspor’un galibiyetiydi.

Olmadı ama özgüvenimizi yeniden kazandığımız bir maçı 1 puanla tamamladık.

Şimdi önümüzde çok önemli bir kupa sınavı var.

Bu şehir kupada final görmek istiyor.

Sanırım Aykut Kocaman’da Konya’da yaşadığı başarılı döneme bir de kupa finali eklemek isteyecektir.

Sivas’tan avantajlı bir sonuçla dönerek yarı final kapısını aralamak isteyen Konyaspor’a üstün başarılar diliyoruz.

Son Yazılar