Reklam
  • Reklam
Yıldırım Tropikal Kelebek Bahçesi’nde

Yıldırım Tropikal Kelebek Bahçesi'nde

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni ziyaret etti.

17 Eylül 2022 - 15:57

Bir takım ziyaretler için Konya'ya gelen son Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan Avrupa’nın en büyük Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni gezdi.    

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ziyarette Binali Yıldırım ve beraberindeki heyete ev sahipliği yaptı.

 “Selçuklumuza ilgilerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum”

Pekyatırmacı,“Son Başbakanımız ve aynı zamanda partimizin Genel Başkan Vekili Sayın Binali Yıldırım’ı Konya’mızda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kendilerini dün Selçuklu Kongre Merkezi’mizde bugün de Konya Tropikal Kelebek Bahçemizde misafir ettik. Selçuklumuza gösterdikleri yakın ilgiden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yıldırım,“Emeği geçenleri kutluyorum”

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nin rengarenk kelebeklere ev sahipliği yapan hoş bir ziyaret mekanı olduğu ifade eden Yıldırım, “Ülke ve Konya turizmine katkı sağlayan eser için emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kelebeklere doğal yaşam alanı sağlayan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni gezen Yıldırım’a yetkililer tarafından bahçe hakkında bilgiler verildi. İçerisinde 40 farklı türde 20 bin kelebek ve 195 civarında bitki türü bulunan bahçedeki kelebekleri uçarken doğal ortamında gözlemleyen Yıldırım koluna konan kelebeklerle de fotoğraf çekindi. Ziyarette vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Yıldırım, çocuklarla da fotoğraf çekindi.  

Yıldırım’a ziyaretinde AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Mustafa Akış,  Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi-25. ve 26. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsniye Erdoğan da eşlik etti.  

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve beraberindeki protokol üyeleri ziyaretin sonunda Binali Yıldırım'a günün anısına hediye takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEKER’den sucuk ekmek partisi
AKŞEKER’den sucuk ekmek partisi
Konya, dünya otomotiv sektörüne ev sahipliği yaptı
Konya, dünya otomotiv sektörüne ev sahipliği yaptı