Reklam
  • Reklam
Atatürk’ün Özel Fotoğrafları DGM’de

Atatürk’ün Özel Fotoğrafları DGM'de

İletişim Başkanlığı tarafından Konya’da açılan Dijital Gösterim Merkezi’nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özel fotoğraflarının yer aldığı sergi ziyaretçilere sunuluyor.

23 Kasım 2020 - 12:22

İletişim Başkanlığı tarafından içinde Konya’nın da yer aldığı 7 ilde açılan Dijital Gösterim Merkezi’nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan görsellerin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığının “10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi” nin Konya Atatürk Evi Müzesi’nin ardından Dijital Gösterim Merkezi’nde de sergilenmesine devam ediliyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünde, Atatürk’ün yaşamı ve mücadelesi, görsel ve işitsel teknolojiler kullanılarak vatandaşlara sunuluyor. Ziyaretçiler, 360 derece video deneyim alanı, video haritalama gösterimi, üç boyutlu hologram alanı ve bilgi ekranındaki gösterimlerin ardından, Atatürk’ün vefatından 1 yıl önce, 20 Kasım 1937 tarihinde, Konya’ya 13’üncü ve son kez yapmış olduğu ziyaretin anısına birbirinden özel fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezebiliyor.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömerali Şahiner helallik isteyerek ayrıldı
Ömerali Şahiner helallik isteyerek ayrıldı
Prof. Dülger'in ismi yaşatılmalı
Prof. Dülger'in ismi yaşatılmalı