Reklam
  • Reklam
Gönüllü İtfaiyecilikte Örnek Uygulamalar Yapıyoruz

Gönüllü İtfaiyecilikte Örnek Uygulamalar Yapıyoruz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İtfaiye Teşkilatı’nın 305’inci kuruluş yıl dönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cevdet İşbitirici ve beraberindeki heyetle bir araya geldi. Altay, Konya olarak gönüllü itfaiyecilikte Türkiye’ye örnek uygulamalar yaptıklarını söyledi.

30 Eylül 2019 - 13:23

İtfaiye Haftası dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cevdet İşbitirici, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.

İtfaiye teşkilatının 305’inci kuruluş yıl dönümünü tebrik eden Altay, Konya İtfaiyesi’nin Osmanlı’dan günümüze kadar önemli hizmetler yürüttüğünü ifade etti.

İtfaiyecilerin 24 saat esasına göre fedakarca çalıştığını kaydeden Altay, “Konya, 42 bin kilometrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük belediyesi. Bu coğrafyada zorlu şartlarda arkadaşlarımız hizmet etmeye devam ediyor. İhtiyacımız olduğunda yanımızda hissetmek istediğimiz teşkilat için her türlü hazırlığımız tamam. Gönüllü itfaiyecilikte de Türkiye’ye örnek uygulamalar yapmaya devam ediyoruz. Gördüğümüz birkaç büyük yangında da bizzat şahitlik ettik. İtfaiyecilerimiz canlarını hiçe sayarak şehrimize önemli hizmetlerde bulunuyorlar. Tüm itfaiyeci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demirok: Bu maçı kazanıp, final maçlarına iyi başlamak istiyoruz
Demirok: Bu maçı kazanıp, final maçlarına iyi başlamak...
 Santra da Ali Palabıyık
Santra da Ali Palabıyık