Reklam
  • Reklam
’Katil devlet’ diyen Alçı’ya suç duyurusu

'Katil devlet' diyen Alçı'ya suç duyurusu

Ülkücü Eğitimciler Birliği Derneği (ÜLKÜ-BİR) Genel Başkanı FatihÇakmaktepe, bir televizyon programında Nagehan Alçı’nın kullandığı KATİL DEVLET ifadesini kabul edilemez olduğunu, bu yüzden savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

02 Ekim 2019 - 20:15

Çakmaktepe, “Bu sözde gazeteci,  Türk Milletinin binlerce yıldır tarih sahnesinde yer almasını sağlayan devlet anlayışımıza karşı “ devletin kutsal olmadığını” sık sık dile getirerek, aslında Türk milletine karşı olan düşmanca tavrını da ortaya koymaktadır. Bu kişi ve arkasındaki güçler, Türk devletinin yıkılması veya itibarsızlaşması durumunda, Türk Milletinin de birlik ve beraberliğinin bozulacağı ve tarih sahnesinden çekileceğini tasavvur etmekte  ve rüyasını görmektedirler. Bu düşmanca tavır içinde söylenen sözler düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Zira Türk Devleti hiçbir zaman katil olmamıştır. Türk Töresi, Türk devlet geleneğinin temelini de teşkil etmektedir. Bu geleneğin kesintisiz bir şekilde devam ettiği bilinmekte ve Türkler, yeryüzünde kendi geleneğine sahip az sayıda milletten biri olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple Türklerde Devlet, hukukun üstünlüğünü hayata geçiren ve sosyal düzeni tesis eden yönüyle kutsal kabul edilmiştir. Dolayısı ile sözde gazeteci aydın rolleri ile Türk devletine dil uzatmak kimsenin haddi değildir. Ve kanunlarımız da buna müsaade etmemektedir. Bütün bu nedenler ile işbu suç duyurusunda bulunma gereği doğmuştur.”         

 Söz konusu yayında kullanılan “katil devlet” ve diğer beyanların düşünce ve fikir hürriyeti kapsamında değerlendirilemeyeceğini ifade eden Çakmaktepe, “Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden”  bu sözlerin cezasız kalmaması gerektiğini belirtti. Basın açıklamasının sonunda destekleri için Türk Hukuk Enstitüsü Konya Şubesi Başkanı İsmail Han Vural’a teşekkür eden Fatih Çakmaktepe, konunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayram ikramiyeleri 17-29 Temmuz da yatırılacak
Bayram ikramiyeleri 17-29 Temmuz da yatırılacak
Koca: Vak'a düşüşü kurallara bağlı
Koca: Vak'a düşüşü kurallara bağlı