Reklam
  • Reklam
Konya, Elazığ ve Malatya halkının yanında

Konya, Elazığ ve Malatya halkının yanında

Konya Büyükşehir Belediyesi, Elazığ ve Malatya'da birçok binanın yıkılmasına ve can kayıplarına sebep olan depremin ardından bölgeye uzman arama kurtarma ekipleri ile ilk etapta ihtiyaç olan paketli su gönderdi.

25 Ocak 2020 - 14:11

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Devletimiz tüm kurumlarıyla deprem bölgesindedir. Konya olarak ihtiyaçların karşılanması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin hemen ardından bölgeye 12 kişilik uzman arama kurtarma ekibi ile ilk etapta ihtiyaç olan paketli su gönderdi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, meydana gelen depremin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, Elazığ ve Malatya’da hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
Konya olarak ihtiyaçların karşılanması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyen Başkan Altay, “Devletimiz tüm kurumlarıyla deprem bölgesindedir. Türkiye yurt içi ve dışında acil yardım konusunda tecrübeli bir yapıdadır. Bize düşen devletimizin ilgili kurumlarıyla koordineli şekilde çalışmaktır. Konya’mız da bu konuda tecrübelidir. Olay anından itibaren çok sayıda destek mesajı aldım. Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Allah her bir kardeşimizden ayrı ayrı razı olsun” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Talıbov'un talimatıyla öğrencilere bir aylık erzak
Talıbov'un talimatıyla öğrencilere bir aylık erzak
Gürer: “Binlerce gazeteci işsizlik tehdidiyle karşı karşıya”
Gürer: “Binlerce gazeteci işsizlik tehdidiyle karşı...