Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
KTÜN, 8 Takımla TEKNOFEST’te Yarışacak

KTÜN, 8 Takımla TEKNOFEST’te Yarışacak

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN),17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST) 8 takımla mücadele edecek.

13 Eylül 2019 - 15:31

TEKNOFEST’te Uzay Teknolojileri Topluluğu Roket Takımı, KTÜNSAT Model Uydu ve Merküt İHA, RAC-LAB Topluluğu Aybars İHA, S-Quad İHA, Başaran İHA, Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu ekibi ve Anka Teknik Mühendislik Takımlarıyla yarışacak olan Konya Teknik Üniversitesinde son hazırlıklar tamamlandı. Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, festivalde üniversiteyi temsil edecek takımları ziyaret ederek son hazırlıkları yerinde inceledi. Ziyarette, “efficiency challenge” kategorisinde yarışacak Anka Teknik Takımı’nın tasarladığı aracın test sürüşü ilgiyle izlendi.

Yarışmalara hazırlanan takımlarla görüşerek mücadele edecekleri yarışmalar hakkında bilgi alan Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, geçtiğimiz yıl TEKNOFEST’te yarışarak derece alan takımların bu yıl festivale daha iyi hazırlandıklarını ifade ederek,  yarışmadan iyi bir dereceyle döneceklerine inandıklarını ifade etti.

Rektör Özçelik, “Yeni kurulan bir üniversite olmamıza rağmen mühendislik öğretiminde 48 yıllık köklü bir geçmişe sahip Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültemize sahibiz. Bu nedenle gerek deneyimli akademik kadro gerekse yapılacak projelere olanak sağlayan laboratuar imkanlarıyla günümüzde önemli ve öncelikli alanların başında gelen savunma, uzay, havacılık ve robotik alanlara katkı sağlayabilecek güç ve inançtayız. Öğrencilerimizin de bu inanç ile yetişmesine büyük önem veriyoruz. Onların bu gibi önemli festivallerde boy gösteriyor olması da bunun en büyük göstergelerinden biridir. Öğrencilerimizin buna benzer platformlarda yer alması bizleri de heyecanlandırmaktadır. Sonuç her ne olursa olsun onların bu çabalarından dolayı onları şimdiden tebrik ediyor, yarışmada başarılar diliyorum.” dedi.

17-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST’te Uzay Teknolojileri Topluluğu Roket Takımı “alçak irtifa”, KTÜNSAT Model Uydu “500 metre irtifa”, Merküt İHA “sabit kanat”, RAC-LAB Topluluğu Aybars İHA “döner kanat”, S-Quad İHA “döner kanat”, Başaran İHA “sabit kanat”, Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu ekibi “yapay zeka”, Anka Teknik Mühendislik Takımı ise “efficiency challenge” kategorisinde yarışacak.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur, takımların danışman öğretim üyeleri de eşlik etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vak'a sayısı artmaya başladı
Vak'a sayısı artmaya başladı
İhracatta Cumhuriyet rekoru!
İhracatta Cumhuriyet rekoru!