Reklam
  • Reklam
Kurumsallaşma çocuklar doğduğunda başlamalı

Kurumsallaşma çocuklar doğduğunda başlamalı

ASKON Konya Şubemizin  ASKON  Akademi  başlığı altında, Mevlana Kalkınma Ajansı  projesi  dahilinde,   Aile İşletmelerinde Dağılma Süreçlerinin İncelenerek Farkındalık Oluşturulması”  Projemizin son  eğitim programı ASKON da yapıldı.

03 Temmuz 2019 - 11:41

 ASKON Akademi faaliyetleri kapsamında misafir edilen Doç. Dr. Atilla Arıcıoğlu, Mevka’nın desteğiyle yaptıkları ve dağılan 80 aile işletmesinin sahipleriyle görüşerek analiz ettikleri, 6 aylık bilimsel çalışmanın sonuçlarını ASKON üyeleri ve toplumun çeşitli kesimlerinden kanaat önderlerinin katılımıyla ASKON binasındaki konferans salonunda aktardı.

Araştırmanın amacını “Konya’da faaliyet gösteren ve dağılmış aile işletmelerinin dağılma süreci öncesi ile sonrasının kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik üzerinden karşılaştırılması” olarak belirten Doç.Dr. Atilla Arıcıoğlu, araştırmanın literatürde ilklerden olduğunu aktardı. 

Çalışma yapılan aile işletmelerinin bireylerine yöneltilen 42 soru ile analizlerini gerçekleştirdikleri araştırma sonucunda aile işletmelerinde kurumsallaşmaya yönelik çabaların çok sınırlı olduğu ve muhatapların bilinç düzeylerinin düşük olduğu tespit edildi.

Katılımcıların soruları ile interaktif olarak gerçekleştirilen program sonunda açıklama yapan ASKON şube başkanı Yakup Yıldırım,  ASKON akademi ile yılda 25 eğitimin üye ve misafirlerine ücretsiz olarak verileceğini ve bu eğitimlerin planlamalarının tamamlandığını belirtti. Ayrıca Genç ASKON bünyesinde “Veliaht Okulu” planlamalarının da tamamlanma aşamasında olduğunu ekledi. Bu çalışmalar ile üyelerinin farkındalığının artırılıp, zamanla aile işletmelerinin uzun ömürlü olmasına ve toplumun gelişmesine katkı sağlamayı amaç edindiklerini ileten Yakup Yıldırım, eğitimlerin toplumun her kesiminin katılımına açık olduğunu belirtti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaca: Bitmeyen sağlıkta şiddet olaylarını kınıyoruz!
Karaca: Bitmeyen sağlıkta şiddet olaylarını kınıyoruz!
Konyaspor çalışmalarını sürdürüyor
Konyaspor çalışmalarını sürdürüyor