Reklam
  • Reklam
Meram’da kesin  kayıtlar başladı

Meram'da kesin  kayıtlar başladı

Meramlı gençlere ve çocuklara dolu dolu bir yaz tatili geçirme fırsatı sunan ‘Meram Yaz Spor Okulları’ için kesin kayıtlar başladı.

17 Haziran 2019 - 14:59 - Güncelleme: 17 Haziran 2019 - 15:01

Çocuklara 11 dalda spor yapma imkanı sunan okulların kayıtları 22 Haziran Cumartesi gününe kadar devam edecek. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, spor yapmanın, çocuklar için hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişmeleri hem de kişiliğin oluşması ve ruh sağlığı bakımından en önemli aktivite olduğunu hatırlatarak, her açıdan böylesi önemli yararlar taşıyan okullara müracaat eden çocuklara ve ailelerine teşekkür etti. 

ÇOCUKLAR VE GENÇLER 11 BRANŞTA SPOR YAPMA İMKANI BULACAKLAR

Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Okçuluk, Tenis, Judo, Yüzme, Jimnastik, Kick Boks ve Tekwondo’nun yer aldığı 11 ayrı branşta iki ayrı grup halinde verilecek dersler, 1 Temmuz 2019 – 29 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 1. grup; Salı – Perşembe, 2. Grup ise; Çarşamba ve Cuma günleri derslere iştirak edecekler. Spor okullarına kayıt yaptıran öğrencilerden 100 TL kayıt ücreti, servis imkanından yararlanmak isteyenlerden de 100 TL servis ücreti talep ediliyor. Ücretler 2 ayın tamamı için geçerli olup ödemeler nakit ve kredi kartı ile yapılabiliyor. ‘Meram Yaz Spor Okulları’nın çocuklarımızın yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri ve daha sağlıklı bir gelecek adına gerçekleştirilmiş önemli bir proje olduğunun altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocukların ve gençlerin sportif anlamda ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkararak geleceğin şampiyonlarını çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

‘ÇOCUKLARIMIZIN SPORU SEVMELERİ ADINA ATILMIŞ ÖNEMLİ BİR ADIM’ 

Derslerin, Meram Belediyesine ait 5 ayrı tesiste, profesyonel eğitimciler tarafından verileceğini belirten Başkan Kavuş sözlerini şöyle sürdürdü; “Meram Millet Bahçesi Tesisleri ile Muhammed Yürükuslu, Nazmiye Muslu, Rabia Spor Merkezleri ve Osman Gazi Sosyal Tesisinde eğitim görecek kursiyerlerimiz en iyi teknik şartlarda ve hijyenik bir ortamda spor yapacaklar. Yaz Spor Okullarımız, kötü alışkanlıklardan uzak duran, spor yapmayı ve sağlıklı bir yaşamı hayat tarzı olarak benimsemiş, özgüveni ve yetenekleri ile her yaştan insana örnek olan, çevresi ve dünyayı tanıyıp iyi bir iletişim kurabilen bir nesil için atılmış önemli adımlardan biridir. Çünkü spor, büyüme çağındaki çocuklar için hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişmeleri hem de kişiliğin oluşması ve ruh sağlığının gelişmesi bakımından en önemli faaliyettir. Böylesi önemli bir organizasyona iştirak ederek yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirme gayretinde olan gençlere, çocuklarına ve ailelerine teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da Vak'a artışı sürüyor
Konya'da Vak'a artışı sürüyor
Vak'a artışı durmuyor!
Vak'a artışı durmuyor!