Reklam
  • Reklam
Minibüs zammı yarın başlıyor

Minibüs zammı yarın başlıyor

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) ve Konya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Muharrem Karabacak,  UKOME kararıyla Konya’da minibüs ücretlerine yüzde 10’luk bir artış yapıldığını, zamlı tarifenin 05 Temmuz 2019 Cuma günü uygulamaya başlanacağını bildirdi.

04 Temmuz 2019 - 14:04

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan KONESOB ve Konya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Muharrem Karabacak, ulaşım zammıyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti:

“En son 09.08.2017 tarihinde almış olduğumuz şehir içi Minibüs zammından sonra yaklaşık 23 ay gibi bir süre geçmiş olup, bu süre zarfında işletme maliyetlerimiz olan yedek parça, yazlık-kışlık lastik, sanayi bakım onarım, Bağkur Primleri, SGK Primleri, MTV vergileri, Zorunlu Trafik Sigorta primleri, 3 yıllık ÜFE, TÜFE oranlarına gelen artışlardan dolayı minibüsle ulaşım ücretlerine düzenleme yapılma gereği doğmuştur. Daha önce 2.25 TL, 2,50 TL, 2.60 TL olan dolmuş ücretlerimiz, 2.50 TL, 2.75 TL, 3.00 TL olarak yeniden belirlenmiş olup 05 Temmuz 2019 Cuma günü uygulamaya başlanacaktır. Yolcularımızın ve vatandaşlarımızın düzenleme kararını anlayışla karşılayacaklarını ümit ediyor, saygılar sunuyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da Vak'a artışı sürüyor
Konya'da Vak'a artışı sürüyor
Vak'a artışı durmuyor!
Vak'a artışı durmuyor!