Reklam
  • Reklam
Şehir Tiyatrosu, sezonu kapattı

Şehir Tiyatrosu, sezonu kapattı

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezonu Kuyudaki Aslan isimli çocuk oyunuyla kapattı. 2018-2019 sezonunda 5’i çocuk oyunu olmak üzere 17 farklı oyunla tiyatro severlerin karşısına çıkan Büyükşehir Tiyatrosunu, toplam 119 kez oynanan oyunlarda 62 bin 275 kişi izledi.

27 Mayıs 2019 - 13:31

Bu sezon perdelerini 23 Ekim 2018’de Abdülhamit-Ateş Çemberi oyunuyla açan Şehir Tiyatrosu, devamında Asım-Bir Varoluş Mücadelesi, Bir Yunus Hikayesi-Kumdan Şehir, Amak-ı Hayal, 80 Günde Devri Alem, Tatar Çölü, Cimri, Hay Aksi, Vecihi Hürkuş, Sürgün, Ziyafet Sofrası ve Vuslat isimli oyunları sahnelerken oynanan oyunlar tiyatro severlerden de tam not aldı. Kelebek Avcısı, Babaannemin Çantası, Neşeli Yuva, Oburcuk ve Kuyudaki Aslan adlı çocuk oyunlarıyla Konyalı çocuklara da keyifli anlar yaşatan Şehir Tiyatrosu, sezonu Kuyudaki Aslan oyunuyla kapattı.

Konya’nın kültür ve sanat hayatının önemli bir parçası olmayı başaran Şehir Tiyatrosu, 2018-2019 sezonunda 5’i çocuk oyunu olmak üzere 17 oyunla izleyicisinin karşısına çıktı. Sezon boyunca oynanan oyun sayısı 119’a ulaşırken sunulan tiyatro ziyafetini ise toplamda 62 bin 275 sanatsever takip etti. Şehir Tiyatrosu yeni sezonda farklı oyunlarla izleyicilerin karşısına çıkacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor ateş çemberinden çıkamadı 1-3
Konyaspor ateş çemberinden çıkamadı 1-3
Artış eğilimi yavaşladı
Artış eğilimi yavaşladı