Reklam
  • Reklam
Kupa da kazansan hikaye...!
Murat DÖNMEZ

Murat DÖNMEZ

Kupa da kazansan hikaye...!

18 Ocak 2018 - 15:06

Maalesef, bizlerde yıllarca bu mesleğin içinde bulunduk.  Ne avanta aldık, ne de avanta alınacak bir ortamın içinde bulunduk. Mesleğimizi, hep meslek seçtiğimiz için yaptık. Ama ne yazık ki; son yıllarda bir garip şeyler olmaya başladı.

Ne haklının hakkı aranır oldu, ne de başarılı olanın başarısı dikkat çeker oldu....

Neden mi böyle başladık?

Geçen sezonun, hem Kupa Şampiyonu  hem de Süper Kupanın sahibi,  malum; kimilerine göre hazmedilmeyen A. Konyaspor oldu.

Maalesef halen de hazmedilmemeye devam ediliyor.

Verilen cezaları, ligdeki hakem hatalarına girmiyorum bile... 

Sadece ve sadece Kupa maçlarıyla ilgili yazıyorum...

 Son 16'da içerisinde Trabzonsporla eşleşen ve ilk maçını Konya'da 1-0 kazanan son şampiyonun bir gün sonraki yaygın basındaki haberlerine  bakınca, "Şampiyon da olsan" ,  "Ağzınla kuş da tutsan" maalesef  bir arpa boyu yol gidemiyorsun. Özellikle yayıncı kuruluşun gazetesinde  "Fırtına turu eve bıraktı" başlığı gerçekten de ayıptı...

Ne yapsak olmuyor.

Ya ikinci maç sonunda atılan başlıklara  ne demeli?

Bu kez de "Trabzon'dan kupaya erken veda" diye başlık atarken, Konyaspor'un başarısını hazmedemeyenlere  bir maden suyu borcumuz olsun.

Yayıncı kuruluşunun "yancı" yayınını ise maçı izleyen tüm Türkiye görmüştür herhalde...!

İKİNCİ YARI ZOR GEÇECEK

İlk yarıyı çok kötü bir puan ortalamasıyla kapatan yeşil beyazlılar da ikinci yarı da neler olacak hep beraber göreceğiz.

Şifo'nun istediği  dört isimden sadece  bir isme imza attıran, yönetimin hızlı düşünme ve hızlı uygulama tekniği konusunda bir ders alması gerekiyor. 

Konyaspor'da  ilk yarıda çok belirgin olan ileri uç hattına Yatabare  tek başına bir merhem olamaz. Trabzon karşısında bir iki hareketi ve ortası göz doldururken, gol noktalarında hala kısır bir durumda olan Konyaspor'un, mutlak suretle, para-pul düşünmeden fayda sağlayacak isimlere yönelmesi lazım. Bu düşünceler klavyede yazılırken belki de bir hatta birden fazla isim Konyasporlu olmuş da olabilir. Ama Şifo'nun "geç kaldık" cümlesi hafife alınmamalı...

Çünkü, artık telafisi olmayan bir dönemdeyiz.  Özellikle ilk 5-6 hafta Konyaspor için gerçekten zorlu  geçecek. Bu haftaları en az kayıpla geçip, sonraki haftalarda rakiplerimizle içeride- dışarıda yapacağımız müsabakalarda mutlaka avantaj sağlamalıyız.

Yoksa ...!

Sonrasını düşünemiyorum bile...

 

Son Yazılar