Reklam
  • Reklam
Yazık oldu...
Murat DÖNMEZ

Murat DÖNMEZ

Yazık oldu...

17 Eylül 2018 - 11:24

Sahaya  nağmağlup olarak çıkan, ilk dakikadan son dakikaya kadar rakibine oranla 5 gömlek daha üstün olan Atiker Konyaspor, bulduğu pozisyonlarda çerçeveyi geçemeyince ne yazık ki hem nağmağlup ünvanını hem de 3 puan kaybetmiş oldu.

Aslında ne de güzel başlatmıştı müsabakaya yeşil beyazlılar...

İlk 10 dakika Fenerbahçe'ye deyim yerindeyse top bile göstermemişti.  20. dakikadan sonra rakibin topla oynamasına müsaade eden Konyasporlu futbolcular, 29. Dakikada Miloseviç'in üst direkte patlayan topuyla rakibine göz dağı vermişti aslında.

Fenerbahçe ilk gol pozisyonuna 37. dakikada buluşurken, ilk yarı açık ara Konyaspor'un üstünlüğü ile geçmişti.

Yeşil beyazlılar ikinci yarıya da iyi başladı.  

Cezasahası önüne kadar iyi gelmesine rağmen ne yazık ki son vuruşları yapamayınca tribünleri dolduran binlerce taraftarına o mutlu anı yaşatamadı. 60. Dakika hakem Ali Palabıyık'ın "VAR" hakemleriyle kurduğu diyalog, rakibin işine gelince, Fenerbahçe bu kararın ardından biraz daha Konyaspor kalesi önünde gözüktü ve bunda da başarılı oldu. 

Oyuna 61. dakikada  giren Eljif Elmas, 6 dakika sonra Konyaspor cezasahası önünde oluşan karambolde bir anda topu önünde bulunca Serkan'ın solundan topu ağlara göndermesi zor olmadı.

Fenerbahçe'nin gölünden hemen önce Yatabare'nin jeneriklik volesi üsten auta çıkınca Konyaspor ne yazık ki bir golden oluyordu.

Maalesef Konyaspor'un Fenerbahçe'ye karşı şansı bir türlü tutmuyor. Bugüne kadar oynanan 35 maçta 29. mağlubiyetini alan yeşil beyazlılar, oynadığı oyunla milli arayı bana göre iyi değerlendirdiği ve gelecek adına da daha güzel işlerin yapacağını sinyalini verdi. 

Oyun iyi taraftar iyi tek eksik  ise goldü...

Ve Atatürk Stadyumu...

68 yıllık bir tarihti.

Ne anılar, ne şampiyonluk ne  başarılara imza atıldı orada. Sadece futbol olarak bakmayın oraya... Tribünlerin altında bulunan salonlardan  ne başarılı sporcular çıktı.

İlk maçı küçük yaşlarda iken çok kalabalık olduğu için velodromdan izlemiştim. Yanılmıyorsam Ordu milli takımımızın bir maçıydı.  Sonrasında da Konyaspor'un 1. lige yükseliş şampiyonluklarına, nice başarılara tanıklık etmiştik. Veledromda nice bisiklet yarışlarına şahitlik etmiş,  tribünlerin altında başarılı olan sporcularla röportajlar yapmıştık.  Bazı akşamlar da spor yapmak için atletizm pistinde koşmuştuk.

Konya için bir değerdi. 

Bugünlerde kazma kürekle değil koca koca iş makineleri ile yıkılıyor. Sayın Cumhurbaşkanın emriyle "Millet Bahçesi" olacak. Onlarca, yüzlerce, binlerce, hatta  on binlerce kişinin anısı olan bu stadyumun, unutulmaması için yapılacak olan bahçenin bir köşesinde minyatürünün olması güzel olmaz mı?

Millet Bahçesi bittiğinde umarız güzel bir sürprizle karşılaşırız...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar