Reklam
  • Reklam
Alternatif Ürünler konusunda çiftçilerimizi destekliyoruz

Alternatif Ürünler konusunda çiftçilerimizi destekliyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ilçesinde çilek hasadına katıldı. Altay, “Tarımsal desteklemelerimiz sürüyor. Hüyük bu manada çilek konusunda markalaştı. Şimdi aspirle ilgili bir deneme yapıyoruz. Özellikle susuz tarım ve yağlı bitki konusunda aspir çok önemli bir girdi. Bu bölgede de 13 ton aspir tohumu dağıtarak bir deneme gerçekleştiriyoruz. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızı alternatif ürünler üretmek konusunda destekliyoruz.” dedi.

02 Haziran 2022 - 11:58

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ilçesine bağlı mahallerde vatandaşlarla buluştu.

Altay, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, AK Parti Hüyük İlçe Başkanı Muammer Karaaslan ve MHP Hüyük İlçe Başkanı Şerafettin Açıkgöz ile birlikte ilçeye bağlı; Çamlıca, Selki, Köşk, İmrenler, Burunsuz, Mutlu, İlmen, Çavuş, Göçeri ve Kıreli mahallelerini ziyaret etti.

Mahalle ziyaretlerinde muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya gelerek görüş ve talepleri yerinde dinleyen Başkan Altay, bir çilek tarlasında vatandaşlarla birlikte çilek hasadına da katıldı.

KIRSALDAKİ VATANDAŞLARIN GELİRİNİN ARTMASIYLA İLGİLİ ÇALIŞIYORUZ

İlçe ziyaretlerinde bir yandan belediye hizmetlerini yerinde görme imkanı bulduklarını bir yandan da vatandaşlarla hasbihal ettiklerini ifade eden Altay, tüm Hüyük’lülere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Özellikle kırsalda yaşayan vatandaşların gelirinin artırılmasıyla ilgili önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Başkan Altay, “Tarımsal desteklemelerimiz sürüyor. Hüyük bu manada çilek konusunda markalaştı. Şimdi aspirle ilgili bir deneme yapıyoruz. Özellikle susuz tarım ve yağlı bitki konusunda aspir çok önemli bir girdi. Bu bölgede de 13 ton aspir tohumu dağıtarak bir deneme gerçekleştiriyoruz. İnşallah Hüyük’te özellikle susuz alanlarda aspirle ilgili bir çalışmayı da hayata geçirmiş olacağız. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızı alternatif ürünler üretmek konusunda destekliyoruz. Güneysınır’da lavanta deniyoruz, Hüyük’te çilek deniyoruz, aspir deniyoruz. Ayrıca tıbbi aromatik bitkilerle ilgili de çalışmalarımız var. Bunlar tamamlandığında vatandaşlarımız bulunduğu yerde daha çok gelir elde etmiş olacak.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da 1. Etap kamp sona erdi
Konyaspor'da 1. Etap kamp sona erdi
Arcturus Mimarlık ve Dekorasyon Mağazası açıldı
Arcturus Mimarlık ve Dekorasyon Mağazası açıldı