Asker Olmanın Sevincini ve Gururunu Yaşadılar!

Asker Olmanın Sevincini ve Gururunu Yaşadılar!

Konya’da engelli gençler, ‘Temsili Askerlik Uygulaması’ kapsamında düzenlenen törenle bir günlüğüne asker oldu. Asker üniforması giyerek temel askerlik eğitimi alan ve yemin eden gençler, daha sonra terhis olmanın sevincini ve gururunu yaşadılar.

16 Mayıs 2024 - 22:10 - Güncelleme: 16 Mayıs 2024 - 22:17

Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda temsili askerlik yapan yaklaşık 100 engelli genç için yemin töreni düzenlendi. 

Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na aileleriyle gelen gençler, hazırlıklarını tamamladı ve asker üniformalarını giydi. Tören geçişiyle yemin yapacakları eğitim alanına gelen gençler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ant içti.

Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Albay Tamer İleri, temsili askerlik yapan erleri tebrik etti. 

Mehmetçikler, hep özlemini duyduğu askerlik hizmetini bir günlük de olsa yerine getirdi, Türk bayrağına el basarak kutsal askerlik görevini yaptı. 

Terhis belgelerini alan engelliler, asker olmanın heyecanını yaşadı. Vatani görevini yapan gençlerin sevinçleri gözlenirken, ailelerinin de duygu dolu anlar yaşadığı görüldü. 

Vatani görevi yapmanın mutluluğunu ve gururun yaşayan Hava Savunma Er M. Yiğit Dönmez ise, askerlik hayalini gerçekleştiren komutanlara teşekkür etti.

Törene Konya Valisi Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, askeri ve mülki erkan ile, engelli gençler ve aileleri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nihayet... Yunus Mallı gönderildi
Nihayet... Yunus Mallı gönderildi
Konyaspor ilk transferi savunmaya yaptı
Konyaspor ilk transferi savunmaya yaptı