Ata sporları için kulüp kurdular

Ata sporları için kulüp kurdular

Konya'nın Sarayönü ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi'nde Atlı Spor Kulübü kuruldu 

15 Mayıs 2024 - 20:09

Geleneksel Türk sporlarının tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulan Kurşunlu Atlı Spor Kulübü resmi olarak faaliyetlerine başladı.

Son dönemlerde atlı sporların ve biniciliğin yeniden ilgi odağı haline gelmesiyle birlikte bölgenin spor aktivitelerine katkıda bulunmayı ve ata sporlarına olan ilgiyi artırmayı amaçlayan Kurşunlu Atlı Spor Kulübü bünyesinde Binicilik, Atlı Okçuluk, Safari ve Endurans gibi geleneksel Türk sporları yer alıyor. Kurşunlu Atlı Spor Kulübü, Ladik Mahallesi ve Ertuğrul Mahallesi gibi bölgenin diğer mahallelerini de temsil eden bir girişim olarak öne çıkıyor.

Geleneksel Türk sporlarını ve oyunlarını tarihin tozlu raflarından kurtarıp, günümüze kazandırmayı hedeflediklerini belirten Kurşunlu Atlı Spor Kulübü Başkanı Ramazan Çelik, "Atalarımız atı evcilleştirerek tarihe yön vermeyi başardılar. Bizler bu konuda atı dünyada en iyi kullanan millet olmalı ve bu kültürü yaşatmalıyız. Burada vatandaşlarımıza at binme konusunda destek olmak üzere geçmişte at ile yapılan faaliyetleri tekrar yaşatmak için herkese açık at binme alanımız (Manej), pansiyon hizmetleri ile ilgili imkanlar ve atlı safari turlarımız gibi halihazırda çeşitli çalışmalarımız mevcut. Biz istiyoruz ki bu faaliyetlerle birlikte daha çok kişiye ulaşalım ve ata sporlarımızı daha fazla kişiye ulaştıralım.” dedi.

Kurşunlu Atlı Spor Kulübü bünyesinde atlı sporların yanı sıra faaliyet gruplarını ve görev alanlarını genişleteceklerini belirten Çelik: “Gençlerimizin eğilimleri doğrultusunda futboldan, okçuluğa farklı spor dalları da gündemimizde yer alıyor. Ayrıca Sarayönü Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Sarayönü’nde organize edilecek olan kutlamalarda atlı birliklerimizle birlikte bir geçiş organize ediyoruz. Buradan da vatandaşlarımızı etkinliğe katılmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Şeker'fen çiftçiye 293 milyon TL avans
Konya Şeker'fen çiftçiye 293 milyon TL avans
Asker Olmanın Sevincini ve Gururunu Yaşadılar!
Asker Olmanın Sevincini ve Gururunu Yaşadılar!