Reklam
  • Reklam
İYİ Parti’de Kadir Ulusoy dönemi
Reklam

İYİ Parti'de Kadir Ulusoy dönemi

İYİ Parti Konya İl Başkanlığı 3. Olağan İl Kongresinde 3 adayın yarıştığı genel kurulda Kadir Ulusoy 339 oy alarak İl Başkanı seçildi.

29 Ocak 2023 - 18:08 - Güncelleme: 29 Ocak 2023 - 18:22

İYİ Parti Konya İl Başkanlığı 3. Olağan İl Kongresinde  Dr. Rıdvan Peker, Ziraat Mühendisi Kadir Ulusoy ve iş insanı Nurdoğan Okur'un İl Başkanlığı için yarıştığı genel kurulda Kadir Ulusoy 339 oy alarak İl Başkanı seçildi.

Konya Grand Millennium Otel'de düzenlenen genel kurulda konuşan İYİ Parti Konya İl Başkanı Mazhar Peker, “Bugün 3 birbirinden değerli başkan adayımız kongre yarışı yapacak. Gün sonunda kazanan İYİ Parti olacak. İddia ediyoruz biz kol kola poz verip buradan çıkacağız. Milletimizin geleceği İYİ Parti'nin elindedir. Bu duygu düşüncelerle seçilecek İl başkanına hayırlı olsun” dedi.

 

YOKUŞ: SANDIĞA GÖMECEĞİZ

 

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş da yaptığı konuşmada,iktidarın Konya'yı çantada keklik gördüğünü belirterek "Bizim olduğumuz yerde siz yoksunuz. AK Parti'yi sandığa gömecek ekip burada. 14 Mayıs'ta onlara hanyayı da Konya'yı da göstereceğiz" dedi.

 

Yokuş, "Partimizi önce Konya'da birinci yapacağız. Genel başkamızı da başbakan yapmak için söz veriyoruz. El ele omuz omuza hedefe yürüyeceğiz. Devlet yönetimini yeniden fabrika ayarlarına göndereceğiz" diye konuştu.

 

PEKER: TÜM KIRGINLIKLARI ORTADAN KALDIRDIK

 

İYİ Parti Konya İl Başkan Adayı Rıdvan Peker, "Aramızdaki tüm kırgınlıkları ortadan kaldırarak birlik ve beraberlik içerisinde yarışacağız. Biz hep birlikte bir aileyiz. İktidar Konya halkını yıllardır çantada keklik olarak görüyor. Konya AK Parti'nin kalesi değildir. Önümüzdeki genel seçimlerde bunun hesabını sandıkta soracaktır. Biz şikayet eden değil çözüm üreten olacağız. Konya'nın markalaşması için alanında uzman yetkililerle istişare ederek Konyamızı marka yapmak için katkı sağlayacağız" dedi.

 

ULUSOY: SADECE İL BAŞKANLIĞINA TALİP DEĞİLİM

 

İYİ Parti Konya İl Başkanı Adayı Kadir Ulusoy da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i başbakan yapacaklarını belirterek, "Ben sadece İl başkanlığına talip değilim. Kurultayımız Konya'ya ve Türk milletine hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.

 

OKUR: BU YARIŞIN KAYBEDENİ YOK

 

İYİ Parti Konya İl Başkanı adayı Nurdoğan Okur ise iktidar olmak için teşkilatların yeniden ayağa kalmaması gerektiğini belirterek, "Partimiz iktidar olmazsa milletvekili olsanız ne olur olmasanız ne olur? Millet İttifakı kazandığı zaman kaybedecek olan AK Parti. Eğer partimiz iktidar olursa bu memlekete yapılacak tek bir şey var. Konya Ovası Sulama Projesini faaliyete geçireceğiz. En küçük ilçemizden en büyük ilçemize kadar Konya'mızı kalkındıracağız" diye konuştu.

Yapılan seçimlerde toplam 659 delegeden 637 delege oy kullanırken 3 oy geçersiz sayıldı.

Buna göre yapılan seçimler sonunda Zıraat Mühendisi Kadir Ulusoy 339, Dr. Rıdvan Peker 280 ve iş insanı Nurdoğan Okur 15 oy aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Büyükşehir Belediyesi'ne 25 aday!
Konya Büyükşehir Belediyesi'ne 25 aday!
Konya’dan Cumhur İttifakına çağrı
Konya’dan Cumhur İttifakına çağrı